נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מיסוי רילוקיישן

מיסוי רילוקיישן

ישראלים רבים מעוינים לקבל עבודה בחו"ל, בתפקיד נחשק ובמהלך שנקרא רילוקיישן. יש כאלה שיוזמים צעדים שיקדמו אותם לשם בעוד שאחרים קיבלו הוראה מהמעסיק לעבור לחו"ל בכדי לאייש תפקיד בכיר, לייעץ, לנהל או להביא רוח רעננה לצוות פיתוח מקומי. גם אנשים חריפי שכל לא תמיד מבינים מיד כי לצעד מסוג זה יש משמעות לא רק בשינוי ההכנסה החודשית או השנתית אלא גם מבחינת המיסוי.

קבלו להלן מדריך מיסוי רילוקיישן מתומצת. המדריך יסביר מה שנוגע למיסוי כאשר עושים רילוקשיין, מהם הדברים שבהם נהיה חייבים להתחשב, עם מי וכיצד להתייעץ ומה עניין של החזרי מס לכאן.

מיסוי רילוקיישן

תשלומי מס ומרכז חייו של האזרח

לפני שנסביר מעט על ייעוץ מס רילוקיישן, עם מי כדאי להתייעץ ומתי, ראוי להבין את המשמעות ואת ההבדל בין אזרח ישראלי שעובד וחי בארץ לבין אזרח ישראלי שעובד וחי בחו"ל. יש קשר בין תשלומי המס ומרכז חייו של האזרח. אזרח ישראלי שעובד בארץ משלם מיסים ודמי הביטוח הלאומי כמקובל ועל פי החוק הישראלי.

אבל רילוקיישן מס הכנסה כבר מכניס ממד אחר. כאן, יש משמעות לשאלה האם העובד מחליט לשמר את קשריו עם חייו הקודמים בישראל או שהוא מעביר את מרכז חייו ומהותו לחו"ל. זו לא שאלה מוסרית או חברתית. מי שמעביר את מרכז חייו לחו"ל, סוגר חשבונות בנק בארץ, מוכר את הבית בארץ ומנהל קשרים מצומצמים אם בכלל עם כל מה שקורה כאן משפיע על חבות המס בישראל. יש לציין כי החלטות כגון הפסקת תשלומי הביטוח הלאומי לא צריך לקבל בקלות ראש. עשויה להיות לכך השפעה על הזכויות, לרבות זכות לטיפולים רפואיים על פי חוק ביטוח בריאות.

ייעוץ מס לפני רילוקיישן - לפני שעוברים מתייעצים

השלב הנכון לפנות לייעוץ מקצועי הינו לפני המעבר לחו"ל. אין ספק כי גם לפני שחוזרים לארץ כדאי להתייעץ (שכן בנושאי מיסוי יש מעת לעת שינויים) אבל ייעוץ מס לפני רילוקיישן הוא ללא ספק בגדר חובה. אבל עם מי כדאי להתייעץ? לא כל רואה חשבון או יועץ מס מכיר לעומקם של דברים את כל מה שקשור במיסוי על עבודה בחו"ל. חשוב לפנות לחברה המתמחה בייעוץ מס, עם התמחות מיוחדת גם בנושאי אמנות מס בין מדינות ושיקולי מס ברילוקיישן. הייעוץ עוזר להכניס סדר בדברים וכך ניתן להבין באילו מקרים יש לעובד שיקול דעת ויכולת להחליט על פי אילו סעיפים ואילו תקנות (בארץ וגם בחו"ל) יהיה עדיף לשלם את המס.

מדריך המס לביצוע רילוקיישן - לשלם כאן או שם?

על פי מדריך המס לביצוע רילוקיישן אנו חייבים להתייחס לשאלה – האם עדיף לשלם את המס על פי החוק בישראל או שאולי עדיף לשלם על פי החוקים בארץ היעד שאליה נוסעים למטרות עבודה.
במשך זמן רב הייתה קיימת אי בהירות בנושא זה והחלטה שפורסמה עוזרת לפזר חלק מהערפל. מי שמתכנן לעבוד בחו"ל מספר שנים, יוכל להיות מוגדר כתושב חוץ לעניין המס. זה נכון כשאר המעבר לחו"ל יהיה לתקופה של 3 שנים ויותר. תושב חוץ יכול לשלם מס על פי המקובל בחו"ל בלי שיהיה חייב לשלם את מיסים בארץ וזאת בהתאם ולאור קיומן של אמנות מס הקיימות בין ישראל לרבות ממדינות העולם. כמובן, שייעוץ ייתן תשובות פרטניות בנושא.

הטבות מס רילוקיישן - החזרים והטבות לחוזרים

יש המתייחסים אל הטבות מס רילוקיישן בתור הזכות להימנע מכפל מס, בארץ ובחו"ל. אך יש לדעת כי הטבות מס יגיעו בתנאים מסוימים לתושבי חוץ החוזרים לארץ. בקשו מהיועץ שלכם להסביר לכם גם על החזר מס רילוקיישן – באילו תנאים תוכלו לממש החזר ולמי מגיע.

אנו בנתיבים פיננסים מציעים ייעוץ מס לפני רילוקיישן ואחרי כדי לוודא שתקבלו את כל ההטבות וההחזרים שמגיעים לכם. לפרטים נוספים צרו אתנו קשר

0723385100
whatsapp-button