נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מיסוי רילוקיישן

החזר מס רילוקיישן לשכירים ועצמאיים

למרות הסטיגמות והחשש הטבעי של ישראלים רבים מפני רשויות המס, חשוב לדעת שרשויות המס בישראל נמנות עם הגופים ההוגנים ביותר בהתייחסות שלהן לאזרח. רשויות המס מעודדות את האזרח הפשוט להגיש דו"חות שנתיים במטרה לקבל החזר מס הכנסה לעצמאיים או החזר מס לשכירים. בנושא הרחב של החזר מס רילוקיישן וחישוב תשלומי המס בגין עבודה בחו"ל, מהווים בהחלט כר נרחב לקבלת החזרי מס הכנסה. כיצד קורה שעובד שכיר, עוסק זעיר או בעל עסק משלמים מיסים מיותרים? מתי כדאי לברר את הזכאות לקבלת החזר כספי מרשויות המס? היכן ניתן לבצע בדיקת זכאות וקבלת החזרים?

החזר מס רילוקיישן

החזר מס לשכירים מתי ולמה

גביית מס הכנסה מעובדים שכירים, מתבצעת בדרך כלל על ידי המעביד. לפיכך האפשרות לטעות לכאורה בגביית המס היא קטנה. עם זאת, בלא מעט מקרים עובדים כאלה מקבלים החזר מס הכנסה. להלן מספר מקרים שבהם יתקבלו החזרים:

שכיר לא עבד בחלק מהשנה: אם בחלק מימות השנה העובד השכיר לא עבד, מס הכנסה עשוי להחזיר לו כסף. הדבר נכון גם לגבי עובדים העובדים בחו"ל ומבקשים החזר מס רילוקיישן. מנגד, עובדים כאלה מחויבים לשלם מס בישראל, למרות שהם אינם עובדים בה.

תרומות וקבלת החזר מס הכנסה: ישנן תרומות המזכות את התורם בהחזרי מס. ככל שהתרומה גדולה יותר, כך גם ההחזרים.כיון שמקום העבודה לא יודע על התרומות ולא מתייחס אליהן בחישוב המס, רק הגשת דו"ח לצורת החזר מס לשכירים תאפשר קבלת ההחזר.

השקעות: הפקדות בקרנות פנסיה, קופות גמל ומכשירים פיננסיים מסוימים מזכים את המפקיד בפטור ממס הכנסה עד סכום מסוים. גם כאן, רק באמצעות דו"ח שנתי מסודר ניתן לקבל את ההחזר המיוחל.

גביית מס עודף: למרות שמספר הטעויות קטן, גם חשבי שכר של המעסיק עלולים לטעות ולהעביר לרשויות סכומי מס גבוהים מדיי. לאחר הגשת דו"ח, יתקבלו ההחזרים

בנוסף למצבים כאמור לעיל, גביית יתר של מס הכנסה עשויה להיגרם לשכירים העובדים בשתי עבודות ובצעו תיאום מס, ובפועל הרוויחו פחות מהצפוי. בנוסף, עובד שכיר שהוא גם עצמאי יקבל החזר מס הכנסה, אם שילם יתר על המידה, בין אם בעסק ובין אם במקום העבודה.

בירור זכאות וקבלת החזר

את האפשרות לזכאות כדאי לברר בהקדם. אין מועד קבוע לבירור, אך יש מועד קבוע שבו מתבצעים ההחזרים. החזר מס רילוקיישן, כמו גם החזר מס הכנסה לשכירים ולעצמאים, ניתן לקבל עד שבע שנים אחורנית. איחור בבדיקת הזכרות עלול למנוע ממך קבלת החזר, שבדיקה מוקדמת יותר היה מתקבל.

אם עבדת כשכיר או היית עוסק זעיר או מורשה, זה הזמן לבצע בדיקת זכאות לקבלת החזרי מס הכנסה. המומחים של נתיבים פיננסיים יסייעו לך בביצוע הבדיקה וילוו אותך לאורך כל הדרך עד לקבלת החזר מס, עד שבע שנים אחורנית. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך למיצוי זכויות המגיעות לך..

0723385100
whatsapp-button