נתיבים פיננסיים – החזרי מס

תביעות נזיקין ותרגום הנזק לפיצוי כספי

החיים בעולם המודרני טומנים בחובם יתרונות לא קטנים המשפרים את איכות החיים שלנו ועושים אותם יותר קליפ ונוחים. המערכות השונות במדינה עובדות, בדרך כלל, בצורה סדירה ומשרתות היטב את האזרח הקטן. עם המערכות הללו ניתן למנות את מערכת התחבורה, השלטון המקומי וכמובן – מערכת הרפואה. עם זאת, מעת לעת קורה שאותן מערכות ממש גורמות לנזקים לאזרח – בעיקר נזקים בריאותיים או כספיים. באילו נסיבות כדאי להגיש תביעות נזיקין? מיהם הגופים שנגדם מוגשות תביעות כאלה? כיצד ניתן לשפר את הסיכויים לזכות בתביעה? כל התשובות בהמשך.

מתי כדאי להגיש תביעה

הגשת תביעות נזיקין היא כדאית, אם יש הוכחות ברורות לכאורה, המגובות במסמכים או בהוכחות אחרות, שגוף ספציפי, או אדם ספציפי, גרם לאדם אחר נזק שניתן להעריך ולאמוד אותו בכסף. חלק ניכר מהתביעות מוגשות בגין פגיעה ברכוש. עם זאת, חלק הארי של תביעות נזיקין מוגשות בגין רשלנות רפואית. רשלנות כאמור עלולה לגרום נזק כתוצאה מניתוח או טיפול אחר, שהביצוע הלקוי שלו גרם נזק למטופל. לחילופין, רשלנות כאמור עלולה להיות תוצאה של העדר טיפול, שנבע מאבחנה לקויה של מחלה או בעיה רפואית, וכתוצאה מכך נגרם נזק למטופל. התביעה יכולה להיות מוגשת בין אם הנזק שנגרם הוא גדול, ובין או הוא פחות משמעותי. ההבדל בפסקי הדין עשוי להתבטא, בדרך כלל, בגובה הפיצויים.

תביעות נזיקין ותרגום הנזק

נגד מי ניתן להגיש תביעה

כל אדם שנגרם לו נזק, רשאי להגיש תביעת נזיקין נגד האדם או הגוף שגרם לו את הנזק כאמור. מטופל יכול להגיש תביעת נזיקין כנגד רופא, ובאותה המידה יכול עסק להגיש תביעה כנגד רואה החשבון שלו. מאן דהו יגיש תביעה כנגד השכן, ואחר יגיש תביעה כנגד החברה שבנתה את בניין המגורים שלו בגלל נזק שנגרם לו שם, וניתן להוכיח שהוא תוצאה של התנהלות לא נכונה של החברה. מאליו מובן שהאפשרות להגשת תביעה כזאת מוגבלת בזמן, ומתבטלת כעבור כמה וכמה שנים.

עורך דין לנזיקין והגדלת סיכויי הזכייה

הדבר הנכון ביותר לעשות, כשמדובר בנושא המדובר לעיל, הינה לפנות לשירותיו הטובים של עורך דין לנזיקין. עורך דין טוב יעשה כל מאמץ להשיג מסמכים והוכחות לקיומו של נזק. בנוסף, הוא יתחקר את כל המעורבים בפרשה בצורה מסודרת, תוך חתירה להשגת המטרה הסופית. מאליו מובן כי עורך דין לנזיקין חייב להתמחות בתחום ולהכיר אותו על בוריו. .בעל תחום יש עורכי דין המתמחים בו באופן ספציפי ומעמיק.
אם גם לך יש כוונות להגיש תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית או בכל מקרה אחר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצוק קשר בהקדם ואנשי המקצוע המיומנים של נתיבים פיננסיים יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך ויכוונו אותך לאורך כל הדרך, עד להגשת תביעת הנזיקין ולסיום המוצלח שלה.

0723385100
whatsapp-button