נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מיחזור משכנתא

על משכנתא בוודאי שמעתם הרי זו אחת המלים הכי מפחידות שיש. המשכנתא למעשה משעבדת את הבית שלכם עד אשר תצליחו לשלם עליו, מה שיכול לקחת עשרות שנים. לפני נטילת משכנתא ועשיית ביטוח אנו ממליצים לכם לבצע סקר השוואת ביטוח משכנתא, אמנם קשה מאוד לתכנן את המשכנתא וקשה עוד יותר לשלם אותה אך אפשר לשנות את המסלול והתנאים שלה, כלומר למחזר אותה. כיצד מתבצע מיחזור משכנתא? מי יכול לעזור לנו במיחזור? למה בכלל להיכנס לזה שוב?

מה זה מחזור משכנתא?

נושא המשכנתא מורכב מאוד ויש הרבה נתונים ופרמטרים שצריך להכיר, ולכן גם לא מומלץ להיכנס לנושא זה בלי עצות של מומחים. עם זאת, השאלה הראשונה שמעניינת כרגע את כולנו היא מה זה מיחזור משכנתא ולמה בכלל שהאפשרות הזו תעניין אותנו. כאשר אתם קובעים את המשכנתא, אחרי לבטים והתייעצויות רבות, אתם למעשה מתכננים מסלול שהולם את המצב העדכני שלכם מבחינת הכנסה, מבחינת כמות נפשות וסיטואציה כללית. כל הנתונים הללו יכולים להשתנות כעבור 15, 10 או 5 שנים ולמעשה אם הייתם לוקחים משכנתא בזמן זה היא הייתה טובה יותר. זהו מיחזור משכנתא.

מחזור משכנתא

כיצד מבצעים מחזור משכנתא ומתי הוא נחוץ?

• מחזור משכנתא חשוב לקבל אחרי פגישה עם יועץ משכנתאות. אי אפשר לקבל החלטה חשובה וגורלית כזו כי היא משפיעה לא רק עליכם אלא על המשפחה כולה. בסופו של דבר מדובר על החזרי משכנתא ולכן חשוב מאוד להבין את כל ההשלכות.

• מיחזור משכנתא יכול להיות נחוץ לטוב ולרע. יכול להיות שאתם לא עומדים בהחזרים החודשיים ואתם צריכים מסלול חדש, ויכול גם להיות שאתם יכולים לשלם את ההחזרים בגובה רב יותר ובפרק זמן קצר יותר מה שלמעשה יועיל לכם בהקטנת אחוז המימון ובחיסכון משמעותי בטווח הארוך.

• כדי לבצע מיחזור משכנתא אתם יכולים לפנות לכל בנק ואתם לא מחויבים לבנק שממנו לקחתם את המשכנתא. כאשר תפנו לבנק אחר מהמשכנתא החדשה שהוא יעניק לכם תוכלו לכסות את המימון של המשכנתא הקודמת. יש לפנות לבנק ולדון איתו על הפרטים וכמובן להיות מגובים בייעוץ חיצוני שאינו מותנה וכך תוכלו לקבל החלטה חשובה לעתיד הפיננסי שלכם.

מה היתרונות במחזור משכנתא?

אין ספק שבחירת מסלול המשכנתא הכי טוב עבורכם יכול להיות רגע שבו תרגישו הקלה עצומה כי הרי כל התחום הזה של משכנתאות יכול להיות מאוד מבלבל ומתיש. עם זאת, מיחזור משכנתא יכול להיות צעד חכם שיחסוך לכם כסף רב בעתיד ולכן כדאי בכל זאת, למרות אי הרצון שלכם להתעסק שוב בתחום, להתחיל את התכנון מחדש כי תוכלו לחסוך כך עשרות אלפי שקלים שיכולים לשמש אתכם למגוון רחב של שימושים כמו למשל חיסכון לילדים וכן הלאה. נתיבים פיננסים יכולים לספק לכם מגוון רחב של שירותים כמו כלכלת משפחה, ייעוץ פנסיוני וכמובן גם מיחזור משכנתא שישנה את חייכם.

0723385100
whatsapp-button