נתיבים פיננסיים – החזרי מס

כלכלת המשפחה

כלכלת משפחה היא אחד מהנושאים החשובים והרלוונטיים ביותר לחיים של כולנו. אולי עוד אין לכם ילדים ואולי אפילו לא בת זוג, אך למידה מהי כלכלת משפחה נכונה וכיצד היא יכולה לתרום לחייכם יכולה לעזור לכם בעתיד ולעשות את השינוי ליציבות כלכלית. מהי בכלל כלכלת משפחה?

כלכלת המשפחה

מהי כלכלת משפחה?

תחום הכלכלה הוא לא מהתחומים המרגשים ביותר שיש. כמו שיש כלכלת מדינה, כלכלת שוק וכל מיני מושגים אחרים שיכול להיות שיישמעו עבורכם כמו סינית, יש את כלכלת המשפחה שמתעסקת בעיקר בהכנסות ובהוצאות של המשפחה כמו גם הרגלי הצריכה וההשפעה החיצונית על המדדים הללו. למעשה, כלכלת משפחה מורכבת ממספר גורמים והיא יכולה להשתפר למרות שנדמה שהשיפור קשה מאוד בפועל. ייעוץ לכלכלת המשפחה יכול להביא לשינוי החיובי שיעזור גם למשפחה שלכם להשתפר.

מדוע זהו נושא חשוב במיוחד בימינו?

ייעוץ לכלכלת משפחה לא סתם מומלץ לכל משפחה, כי כל משפחה יכולה להתייעל עוד יותר. יש כאלו שחושבים שייעוץ כלכלי למשפחה יכול להיות רלוונטי רק למשפחות שלא סוגרות את החודש או למעמד הביניים שמרוויח שכר ממוצע אם כי לא מצליח להשתפר מנקודתו הנוכחית. ייעוץ לכלכלת משפחה נכונה יותר תעזור אפילו למשפחות מבוססות לחסוך יותר ולא לעשות טעויות רשות בעתיד. נושא זה הופך להיות משמעותי מאוד גם בגלל שיש גורמים חיצוניים רבים שמשפיעים על המצב בשנים האחרונות כמו למשל שיטה של הגלובליזציה, עליית תוחלת החיים וגיל הפרישה, תרבות צריכה וכו'.

כיצד כלכלת משפחה תשפר את חייכם?

• כלכלת משפחה יכולה לשפר את חייכם בכמה מובנים: ראשית, ייעוץ כלכלי למשפחות יבין מה הנתונים המספריים כמו למשל מה ההכנסה של כל אחד מבני המשפחה, כמובן מאלו שתורמים את חלקם לכלכלת הבית ולא ילדים צעירים.

• כמו כן יש להתחשב בעתיד התעסוקתי, ההוצאות הקבועות של המשפחה, ההוצאות המשתנות, הוצאות על בילויים ומותרויות כמו חופשות וכן הלאה. ייעוץ כלכלי למשפחה יכול לעזור לשפר את זמינות האשראי, הוא יכול לסייע ביצירת חסכונות לטווח הבינוני והרחוק ואף ללמד אתכם מושגים רבים שלא הכרתם בעולם הכלכלי הכל כך חשוב הזה.

• ההשפעה של כלכלת המשפחה שמשתפרת באמצעות ייעוץ כלכלי יכול להיות הרבה יותר מהיר משחשבתם. אמנם יש קרנות חיסכון וחסכונות לטווח הארוך כמו למשל פנסיה או תכנית חיסכון לילדים, אך גם שינוי הרגלי הצריכה לבדו יכול להוביל לשינוי משמעותי מאוד.

איך נדע להתנהל נכון?

כדי להתנהל נכון עליכם לפנות ליועצים שמומחים לכלכלת המשפחה. אמנם תחום זה יכול להישמע לכם מעט מורכב בהתחלה אך אחרי שיחה של חצי שעה עם היועץ שיגיע עד לביתכם, תבינו שמדובר בתחום פשוט מאוד להבנה שיכול לתרום לכם הרבה יותר ממה שאתם מדמיינים. נתיבים פיננסים יכולה לספק לכם אץ היועצים המקצועיים והמנוסים ביותר כדי שהשינוי יתחיל אצלכם כבר היום!

0723385100
whatsapp-button