נתיבים פיננסיים – החזרי מס

ייעוץ פנסיוני

אחד התחומים המדוברים ביותר אך הפחות ידועים לרוב חלקי הציבור הוא תחום הפנסיה. כולנו יודעים שפנסיה חשובה מאוד והיא זו שתאפשר לנו איכות חיים בגיל מתקדם אחרי הפרישה, והתקווה היא שהקצבה שנקבל תהיה מספיק גבוהה לאיכות חיים שאנו רוצים. כיצד זה קשור לייעוץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני

מהו ייעוץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני חייב להיות אובייקטיבי כדי להיות ייעוץ מוצלח. זהו משפט שכל אחד חייב להפנים עוד לפני שהוא בכלל מתחיל לנסות להבין מהו ייעוץ פנסיוני ומי יכול להעניק אותו. ייעוץ פנסיוני ניתן בהקשר של קרנות חיסכון לטווח הארוך כמו למש קרן הפנסיה שלכם, ביטוח מנהלים, קופות גמל וכן הלאה. יש ערבוב די מאסיבי בציבור בין קרנות פנסיה לבין קרנות אחרות כמו קרנות השתלמות ואנשים רבים גם חושבים שמדובר בסוג של הימור, אך למעשה יועץ פנסיוני ישאיר את כל הספקות והתהיות מאחור ויסביר לכם את כל מה שאתם צריכים, או יותר נכון חייבים לדעת.

למה ייעוץ פנסיוני חשוב?

ייעוץ פנסיוני עם יועץ פנסיוני מקצועי ומנוסה הוא דבר שישנה את חייכם. גם אם נראה לכם שכרגע, כשאתם צעירים ומרוויחים יפה, הייעוץ הזה אינו חשוב, כדאי שתזכרו שאחרי גיל הפרישה כבר לא תוכלו לחסוך. כאשר לא תוכלו לחסוך למעשה תהיו תלויים בגילאים המוקדמים שלכם ואז תוכלו למצוא את עצמכם חסרי אונים מה שהמדינה למעשה מנסה למנוע. לכן ישנו חוק שמחייב אתכם להפריש לפנסיה, אך אין חוק שמחייב אתכם לקבל ייעוץ פנסיוני וכאן הבעיה. שכן פנייה לסוכן ביטוח פנסיוני מומלץ הינה החלטה נבונה לרוב, שיכולה לעזור לכם לחסוף כסף ולעבור את התהליך באופן מושכל.

מי יכול להעניק ייעוץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני הופרד ברפורמה לפני מספר שנים מהשיווק של חברות פנסיה וגופים פיננסיים מסוימים, מה שלמעשה יצר הבדל משמעותי בין יועץ פנסיוני לבין סוכן פנסיוני. יש הרבה יועצים שרק נראים ונשמעים אובייקטיביים אך למעשה הם ינסו לכוון אתכם לעבר קרן פנסיה בגלל אינטרס אישי שלהם ולא בגלל שזה מה שמתאים לכם. יועץ פנסיוני הוא היחיד שיכול לפי חוק להעניק ייעוץ ללקוחות פרטיים ולגופים עסקיים, כאשר חשוב לבדוק האם הוא אובייקטיבי או שהוא משמש גם כסוכן לחברת פנסיה.

באיזה גיל כדאי לפנות ליועץ?

יש אנשים שחושבים שפנסיה אמורה לעניין רק אנשים מבוגרים אך זה שוב הזמן לחזור על העניין החשוב ביותר: חשוב להתחיל לחסוך כבר מגיל צעיר. למעשה, גיל צעיר נחשב ל-30 כי זה השלב שבו אנשים מתחילים לעבוד ולהרוויח סכומים גבוהים יותר אחרי שיש להם מקצוע ביד, והגיע הזמן לחשוב על העתיד. כדאי לפנות ליועץ פנסיוני כבר בתחילת קריירת העבודה שלכם וגם נתיבים פיננסים יכולים לספק לכם את הייעוץ שאתם צריכים. תוכלו לקבל ייעוץ אובייקטיבי ומקצועי שיתאים לכם בכל הפרמטרים ויעשה את ההבדל בגיל מאוחר.

0723385100
whatsapp-button
דילוג לתוכן