נתיבים פיננסיים – החזרי מס

ייעוץ מס ויציבות פיננסית בעסק

הדרך להקמה וניהול של עסק התקצרה בשנים האחרונות. הדבר נובע בעיקר מההכרה המשותפת של בכירי הכלכלה, שהקמת עסקים תורמת ליציבות כלכלית ולהגברת התעסוקה. 61% מהעובדים מועסקים בעסקים קטנים ובינוניים, וחמישים ושלושה אחוזים מהתוצר מיוצר על ידם. עם זאת, עסקים רבים נסגרים כתוצאה מחדלות פירעון. הסברה היא שלפחות חלקם עשה זאת בעקבות העדר ייעוץ מס איכותי, בדיקה והכוונה של יועץ מס ומתן עצות נכונות לניהול התזרים מצד אחד, וההתנהלות מול רשויות המס מצד שני.

יועצי מס והחשיבות שלהם לעסקים

יועץ מס הוא אדם שתחום ההתמחות שלו היא מיסוי. התפקיד הראשי של היועץ הוא למצוא את כל הדרכים החוקיות להימנע מתשלומי מס מופרדים, ולהפחית ככל שאפשר תשלומי מס הכרחיים. יועץ מס רשאי לייצג בעל עסק מול שלטונות המס, עד לרמה מסוימת.

מצד שני, ייעוץ מס איכותי ימנע מבעלי עסקים לנקוט צעדים להקטנת המס, שעלולים להתגלות כבלתי חוקיים. היועץ מכיר את חוקי המס על בורים, כולל שינויים ועדכונים חמים. לפיכך העצות שלו מתאימות לכל עסק. ישנם יועצים המתמחים בתחום מסוים מאד ואחרים הם בעלי התמחות כללית. בכל מקרה, מן הראוי להקשיב ליועץ המס, בכל נושא מיסוי שעולה מעל לעת על הפרק.

ייעוץ מס

יועץ מס ודרכים להקטנת תשלומי המס

פקודת מס הכנסה וכל ההנחיות הנוגעות למיסים בכלל, לא נחקקו כמקשה אחת, אלא הם תוצאה של תנאים משתנים. כיון שכך, נוצרו תסבוכות אשר אדם שאיננו מומחה בנושא ייעוץ מס, לא יוכל להבין אותן, לא כל שכן להתגבר עליהן ולפעול על פיהן.

לדוגמא – בעלי עסקים רבים מתחבטים בשאלה האם לרשום סכום שהעסק הוציא כהוצאה או כהשקעה? אם הסכום נרשם כהוצאה, הוא בא לידי ביטוי בספרים במהלך שנת כספים אחת. אם הוא השקעה, יש לדבר משמעות לצרכי מס, עקב חישוב הפחת המצטבר על המוצר. דוגמה נוספת היא רכישת רכב – האם כדאי לרכוש רכב, או להחכיר אותו בליסינג? והאם ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני? גם כאן יש שיקולים לכאן ולכאן, כשבדרך כלל ההמלצה של יועץ מס היא הקובעת, כשהיא ניתנת בהתאמה לאופי העסק ולמשתנים שונים וייחודיים המתקיימים בו.

ייצוג מול רשויות המס ומוסדות המדינה

על פי חוק, יועצי מס רשאים לייצג את הלקוחות שלהם מול רשויות המס ומול המוסד לביטוח לאומי – שני מוסדות שההשפעה שלהם על ההתנהלות העסקית היא גדולה. עם זאת, על הדו"חות הפיננסיים של העסק, ובעיקר כשמדובר בעסקים גדולים, רשאי לחתום אך ורק רואה חשבון.

אם ניהול העסק שלך חשוב לך ואם יש לך עניין לקבל את השירות הטוב והיעיל ביותר, זה המקום הנכון עבורך. המומחים של נתיבים פיננסיים מתמחים בניהול ספרי החשבונות של העסק ובסידור והקטנת תשלומי המס בכל דרך חוקית אפשרית. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו יחזור אליך בהקדם, להמשך התהליך וליווי העסק לקראת צמיחה והתחזקות.

0723385100
whatsapp-button