נתיבים פיננסיים – החזרי מס

השגת הסדרים מול מס הכנסה ובנקים

נטילת הלוואה פרטית או עסקית וכניסה להתחייבות כספית, הן אחת הדרכים להשיג סכום כסף גדול בתוך זמן קצר. עם זאת, אי עמידה בהתחייבויות עלולה לגרור את החייב להידרדרות כלכלית, אבדן רכוש ובמקרה של אי עמידה בתשלומי משכנתא. אפילו לאבדן בית המגורים שלו. כיצד קורה שאדם או עסק לא עומד בהתחייבויות שלו? אילו פתרונות קיימים במצבים כאלה? מהם הסדרים מול מס הכנסה ומה משמעותם? כל התשובות בהמשך המאמר.

הסדרים, מדוע הם נדרשים

בעת העתיקה, על מנת לקנות אדמה, כלי עבודה או מזון, היה צורך לאסוף מספיק כסף לתשלום עבורם, עם השנים, וככל שהחברה האנושית הפכה למתוחכמת יותר, היוצרות התהפכו: קודם קונים את המוצר ואחר כך משלמים. והאמצעי שמאפשר את הסדר ההפוך הזה נקרא הלוואות. אדם לווה סכום גדול, משלם תמורת המוצר, לוקח אותו ורק אז מתחיל לחשוב על הדרך להחזיר את ההלוואה. משכנתא, למעשה, גם היא סוג של הלוואה, שההבדל בינה לבין הלוואה אחרת היא שהנדל"ן שנרכש באמצעותה משועבד למלווה ומשמש ערובה להחזר ההלוואה.

על מנת שיוכל להחזיר את המשכנתא או ההלוואה, על הלווה לעבוד, להרוויח את לחמו ובסכום שהרוויח לשלם את החזרי ההלוואה. ואולם לא אחת קורה שמי שלווה כספים, מנוע מלהחזיר אותם עקב הסיבות הבאות, כולן או קצתן:

פיטורין או הפסקת עבודה: במקרה הזה, ללווה אין כלל הכנסה והוא איננו יכול להחזיר את ההלוואה, אלא אם ימצא מקום עבודה חלופי.

הכנסה נמוכה: חישוב לא נכון של החזרי הלוואות או משכנתא יחסית להכנסה, גם הם עלולים לדרדר את הלווה לחדלות פירעון. אבל במקרים כאלה, ניתן להגיר איתו לכדי הסדרים, שיפרסו מחדש את תשלומי ההלוואה ובלוך כך יקטינו אותם.

הסדרים מול בנקים

כשאנו שומעים "הסדר מול בנקים" הקונוטציה הראשונה שעולה לנו היא הסדר תשלומים בעקבות הליך משפטי שנפתח כנגדנו בשל אי עמידה בתשלומי החובה כלפי הבנק.
אך ניתן להסתכל על כך בצורה שונה מעט, שכן ישנן לא מעט פעמים שאנו נדרשים לבצע הסדרים מול הבנקים כנגד הלוואות או משכנתאות שרכשנו בתנאים מוגזמים.
הסדר הלוואה מול הבנק יכול להתבטא במחזור הלוואה וצמצמום ריביות או לחילופין דחיית מועד הפירעון הסופי, כמו גם משכנתא שנלקחה בעבר וכעת אנו מעוניינים להפחית את ההחזר החודשי בפריסה מחודשת לאורך זמן.
חשוב לדעת כי גם בעת הסדרים מול הבנקים בשל אי עמידה בתשלומי החובה ניתן להפיק את המרב וליצור עבורנו החזרים חודשיים נוחים שניתן לעמוד בהם ובכך למקסם את האחוז מהשכר שאנו מפרישים לחובות בכל חודש.

הסדרים מול בנקים

הסדרים מול מס הכנסה ומשמעותם

הסדרים מול מס הכנסה נועדו לאפשר למי שחייב כספים לשלם אותם, תוך פגיעה מזערית בתפקוד וביכולת שלו לעמוד בהתחייבויותיו הכלכליות האחרות. מי שצריכים להגיע להסדרים כאלה הם בדרך כלל בעלי עסקים שנקלעו לקשיים ולא שילמו את חובם. באופן עקרוני, מס הכנסה בישראל הוא גוף מודרני יחסית, שרמת השירות בו השתפרה פלאים בשנים האחרונות. אנשי המקצוע שם מבינים שהגעה להסדר עדיפה על פני כל דרך אחרת, שלרוב לא תביא לתוצאות. עם זאת, רק ייצוג הולם של מי שיש לו צורך להגיע לכדי הסדרים, הן מול הבנקים, הן הסדרים מול מס הכנסה או בעלי חוב אחרים, עשוי לייצר הסדר שאפשר לחיות איתו בכבוד. הסדר בעייתי, גם אם יושג, נדון מלכתחילה לכישלון.

אם יש לך חובות ואין לך דרך ברורה לצאת מהם, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של נתיבים פיננסיים יחזרו אליך בהקדם. הם ילוו אותך לאורך כל התהליך, עד לעיצוב הסדרים מול מס הכנסה, הסדרים להחזר הלוואות, משכנתא וכל התחייבות כספית אחרת.

0723385100
whatsapp-button