נתיבים פיננסיים – החזרי מס

הנהלת חשבונות ותיאור הפעילות העסקית באמצעות מספרים

הקמת עסק, ניהול והפעלה שוטפת שלו דורשים מאמץ לא קטן. בדרך כלל, מתלווה למאמץ הזה השקעה כספית ניכרת. היזם או בעל העסק משקיע בו כסף, במטרה להרוויח, להגדיל את העסק ולתרום לרווחה הכלכלית שלו ושל משפחתו. אחד הדברים החשובים בהקמה וניהול של עסק, הוא שהבעלים והעובדים בו יתמחו בתחום העיסוק של העסק ויכירו אותו. אבל תחום אחד עלול לגרום קשיים – התחום של הנהלת חשבונות בעסק. מדובר בעבודה הדורשת רמה גבוהה של דיוק ואמינות מצד אחד, ומידה רבה של סיזיפיות והקפדה על הפרטים מצד שני. מנהלי חשבון או מי שמעניקים שירותי הנהלת חשבונות לעסק, חייבים להקפיד על קוצו של יוד, שכן כל טעות שלהם עלולה לגרום הפסדים לעסק או גרוע מכן – לגרום לנפילה שלו.

הנהלת חשבונות

כיצד משקפת הנהלת חשבונות את הפעילות העסקית

העיקרון של הנהלת החשבונות הוא פשוט – כל פעולה בעסק חייבת להשתקף בספרי החשבונות שלו. בעסק קנה סחורה – סכום העסקה יבוא לידי ביטוי מספרי בספרי החשבונות, באמצעות חשבונית שהמוכר ינפיק, הצמודה להמחאה או העברה בנקאית שהעסק ביצע. בית העסק לקח הלוואה – היא תבוא לידי ביטוי מספרי בסעיף הלוואות שהתקבלו בספרי החשבון מנגד, החזרי ההלוואה ייראו גם הם בספרים, ואילו הריבית תירשם כהוצאה. מנהלי חשבון מיומנים יודעים לבצע את ההתאמות הללו במהירות ובצורה שתשקף נאמנה כל פרט בפעילות העסקית.

שירותי הנהלת חשבונות ודו"חות תקופתיים

מנהלי החשבונות, בעיקר הבכירים שבהם, אמונים על רישום נכון של כלל התנועות הכספיות בעסק, סידור נכון שלהן והפקת דו"חות תקופתיים על סמך הנתונים. בעסק יצרני, הדו"ח הראשון יהיה דו"ח העוסק בייצור, שהתוצאה שלו תהיה הגדרת עלויות הייצור. בשלב השני, מופק דו"ח המשקף את הרווח הגולמי. הרווח כאמור נובע מהחיבור של מלאי הפתיחה (ערך כספי, כמובן), יחד עם הרכש ובניכוי יתרת הסגירה. בשלב הזה לא נלקחות בחשבון ההוצאות השונות שאינן מזוהות באופן ישיר עם הייצור. עם הוצאות הייצור ניתן לכלול שעות עבודה, שעות עבודה של מכונות, הוצאות על תקלות במכונות, חומרי גלם ומלאי מוצרים מוגמרים.

בשלב הבא מפירים האנשים האמונים על הנהלת חשבונות את הדו"ח המצביע על הרווח הנקי – הרווח שנשאר לעסק לאחר ניכוי ההוצאות השונות שאינן לצורכי ייצור: הוצאות משרדיות, שיווק ומכירות, מנהלה, רכב וכיוצא באלה. בשלב האחרון מופק המאזן, המשקלל את כל הפרמטרים של העסק ומנתח את המצב הפיננסי שלו לאשורו.

אם חשוב לך לקבל עבור העסק שלך שירותי הנהלת חשבונות ברמה הגבוהה ביותר שיסירו ממך את הדאגה לניהול השוטף של הכספים בעסק, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של נתיבים פיננסים יחזרו אליך בהקדם. הם יעניקו לך שירותי הנה"ח ברמה הגבוהה ביותר ויסייעו להצלחה הכלכלית שלך.

0723385100
whatsapp-button