נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס לילדים עם לקויי למידה

לפני שנדבר על החזר מס לילדים עם לקויי למידה נבין קודם מהם החזרי מס. במדינת ישראל יש חובה לשלם מס הכנסה על כל הכנסה שהיא בין לשכיר ובין לעצמאי ומס ההכנסה מחושב בחישוב שנתי. ישנן מדרגות מס בהתאם לגובה ההשתכרות ולכל מדרגה יש את אחוזי המס שלה.

אך לא כל אחד ישלם אותו סכום למס הכנסה, לא כל אחד יפריש בדיוק כמו מי שנמצא באותה מדרגת מס כמו מישהו אחר. כחלק מהרצון להקל על אנשים עם הוצאות בשל בעיות מיוחדות כמו גם בשל מוגבלויות ומצבים אחרים מדינת ישראל קבעה מקרים שונים בהם יש נקודות זיכוי במס. אלו יכולים להיות מצבים הנוגעים למצב הרפואי של העובד, יכולים להיות מצבים הנוגעים למצבו הרפואי של בן משפחה, סטטוס משפחתי וסיבות נוספות. אחת מאותן סיבות היא ילד עם לקויי למידה מה שדורש מההורים הוצאות שלא נדרשות מהורה לילד רגיל.

 

החזר מס מס הכנסה

 

לא חושבו נקודות הזיכוי? אפשר לקבל החזרי מס

החזר מס לילדים עם בעיות קשב וריכוז כמו גם לבעיות אחרות אפשר לבקש גם לאחר שהסתיימה שנת המס ואף כמה שנים אחרי. ההכרה בכך שמדובר על ילד עם לקויי למידה יכולה להיות באמצע השנה ונקודות הזיכוי לא חושבו במהלכה כך שניתן גם מאוחר יותר להגיש את הבקשה. החזרי המס יתקבלו לאחר שיוכח שאכן מדובר על בעיה כזו כמו גם לאחר שהמבקש הוכיח שהוא עמד בקריטריונים שהחוק קבע.

בעיות הדורשות מסגרת חינוך מיוחד

בשנים האחרונות גוברת והולכת המודעות להפרעות קשב וריכוז ומה שבעבר קיבל התייחסות כ"מדובר על תלמיד חלש" יכול להיות היום מוכר כבעיה של ממש. בעיות קשב וריכוז או ADHD הוכרו בשנת 2008 כבעיה שבגינה ניתן לקבל החזרי מס, אך לא כל מצב בו הילד צריך כיתת תגבור או הולך להקבצה נמוכה מספיקים בשביל לקבל נקודות זיכוי.

מהם הקריטריונים לקבלת נקודות זיכוי במס?

קצבת נכות

יש מקרים בהם ישנה לקות למידה חמורה עד כדי כך שהיא מוכרת על ידי הביטוח הלאומי כנכות ומזכה בקצבת נכות. מקרה כזה גם יאפשר לקבל נקודות זיכוי במס.

חינוך מיוחד

מקרים של הפרעות קשב וריכוז המצריכים מסגרת לחינוך מיוחד וההורים קיבלו הפנייה למסגרת כזו או ילד שכבר לומד במסגרת כזו הם קריטריון לקבלת נקודות זיכוי לפי סעיף 45 לפקודה.

מסלול 07

מסלול 07 הוא מסלול לילדים החל מכיתה ט' שאין להם מסגרת של חינוך מיוחד לגילאים הללו. אם משרד החינוך קבע כך הם נחשבים לעניין נקודות זיכוי כמו תלמידים שלומדים במסגרת חינוך מיוחד.
אז כן, אם אתם הורים לילד עם לקויי למידה כדאי שתבדקו את זה. כל מה שצריך הוא לפנות למי שעוסק בהחזרים, להמציא את האישורים המתאימים ולהעביר אותם לבחינה ולקבל את ההחזר המיוחל במס.

 

לבדיקה ובירור זכאות לחצו כאן

תיאום מס הכנסה

0723385100
whatsapp-button