נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס לבעלי הכנסה נמוכה

אם אתם נמנים עם אנשים שהינם בעלי הכנסה נמוכה, אתם ודאי מוצאים את עצמכם במקרים רבים, מתקשים לסיים את החודש. הוצאות המחיה בישראל הן לא נמוכות, ובכדי לעמוד בהן, ולשמור על רמת חיים סבירה, כל סכום כסף שיכנס לכם יהיה חשוב ומבורך.

אז חשוב שתדעו, כי במידה ואתם מקבלים משכורת מדי חודש, וכחלק מכך, גם משלמים מס הכנסה – מאוד יכול להיות שגובה המס שאתם משלמים, הינו גבוה מזה שאתם צריכים לשלם בפועל – מה שאומר שאתם זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים. יכול מאוד להיות, שבעת קריאת שורות אלו, זה נשמע לכם טוב מדי – הרי, אתם לא רגילים שגופים שונים במדינה, מחזירים סכומים של כסף, ככה סתם, ואולי אתם מחפשים את הקאץ' בכל העניין.
ובכן, החדשות הטובות הן, שאין כאן שום קאץ', אם אכן מגיע לכם החזר מס לשכירים, כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להגיש בקשה לקבלת ההחזרים.

מי זכאי לאותו החזר מס לבעלי הכנסה נמוכה?

החזר מס מגיע לשכירים כמו גם לעצמאיים אשר שילמו סכומים גבוהים מדי למס הכנסה. חשוב לציין שגובה המס אותו אתם אמורים לשלם, מושפע ממגוון רחב של פרמטרים הקשורים לחייכם לדוגמא: האם אתם נשואים, גרושים או חד הוריים, כמה ילדים יש לכם ובאיזה גילאים וכדומה – פרמטרים כאלו, יכולים לספק לכם נקודות זיכוי, מה שאומר שתדרשו לשלם סכום נמוך יותר למס הכנסה. אם חלק מהפרמטרים הללו, לא עודכנו, יכול להיות מצב בו אתם משלמים מס גבוה יותר מזה שאתם אמורים לשלם בפועל – ועבור זה, מגיע לכם כאמור החזר – מדובר בהחזרים שנתיים, כך שאתם זכאים לקבל את ההפרש של כל חודש, כפול 12 – מספר החודשים בשנה.

להתגבר על כל המכשולים

שכירים רבים זכאים לקבלת החזר מס ( צפו בסרטון הדרכה ) גם כאשר יש להם הכנסה נמוכה, אך משום מה, הם נמנעים מלבצע פעולה פשוטה ולהגיש בקשה לקבלת ההחזרים – שיכולים בחלק מהמקרים, להגיע לסכומים של מאות שקלים. נשאלת השאלה, מה עוצר מבעדם לקבל סכום כסף, שוודאי יסייע להם במידה רבה. ובכן, חלק לא מודעים לעובדה שהם זכאים להחזרי מס, ולכן לא מגישים בקשה לקבלת הכסף – גם אם מדובר בסכום שאינו גבוה במיוחד, אין שום סיבה לוותר עליו.

אחרים, חוששים שהם לא זכאים, ובמידה והם יגישו את הבקשה, מס הכנסה, ירדוף אותם. ויש גם כאלו, שפשוט נרתעים מבירוקרטיה, וההתנהלות מול מס הכנסה, עלולה להיראות להם כמו דרך חתחתים שלא רואים את סופה. אז נכון, שלא כולם זכאים בפועל להחזרים, אבל הגשת בקשה, היא פעולה יחסית פשוטה, כאשר מס הכנסה בודק אותה בהקשר בה היא התקבלה בלבד. וכן, קיים סיכוי לא נמוך, שאתם אכן זכאים, תוכלו לקבל לחשבון הבנק שלכם את סכום ההחזר לו נמצאתם זכאים.

בדיקת חוב ותשלום חוב למס הכנסה

0723385100
whatsapp-button