נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס הכנסה מה צריך להביא

כל אדם בישראל שמלאו לו 18 שנה חייב להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה. דו"ח זה מרכז את כל ההכנסות שלו במידה והוא שכיר ואת כל ההכנסות, ההוצאות, הקיזוזים, הפטורים והניכויים האישיים במידה והוא עצמאי.

בסופו של דבר נעשה חישוב כמה הוא צריך לשלם מס הכנסה ומס ההכנסה הינו מס שנתי מה שאומר שעשויים להיות שינויים במהלך השנה במקום העבודה, בסטטוס המשפחתי, ברמת ההכנסה, במצב הרפואי ובדברים אחרים שיכולים להביא עימם נקודות זיכוי במס. את נקודות הזיכוי הללו ניתן לקבל גם רטרואקטיבי והאופציה היא הגשת בקשה להחזר מס. אז איך עושים החזר מס? אם מדובר על החזר מס הכנסה מה צריך להביא?

מתחילים מאיסוף החומר מהרלוונטי

עוד לפני שאתם מגישים טופס החזר מס אתם צריכים לאשש את הבקשה שלכם. בקשה להחזר מס מסיבות שונות צריכה להיות נתמכת בהוכחות וההוכחות הללו צריכות להיות באמצעות ניירת. יש סיבות שונות בגינן ניתן לקבל נקודות זיכוי ואם לא נוצלו נקודות הזיכוי הללו אז לקבל החזר מס רטרואקטיבי. כך לדוגמא אם הילד שלכם סובל מהפרעות קשב וריכוז והוא לומד במוסד לחינוך מיוחד, אתם צריכים להביא את האישורים לכך שוועדת ההשמה של משרד החינוך אכן המליצה על חינוך מיוחד ושהוא לומד במוסד כזה. אם אתם סובלים מנכות כלשהיא אתם צריכים להביא לכך אסמכתא רפואית כמו גם שהרופא המומחה ימלא את הטופס הרלוונטי למס ההכנסה בשביל שיתקבל ההחזר. צריך אם כן לאסוף את כל החומר הרלוונטי ורק לאחר מכן להמשיך התהליך. ( לחצו כאן להורדה של טפסים רלוונטים )

הגשת הבקשה

בשביל לקבל החזרי מס אתם צריכים קודם כל לפנות לפקיד השומה באזור מגוריכם ולמלא את טופס הבקשה להחזר מס. לאחר מכן אתם צריכים לצרף את כל הניירת הרלוונטית המוכיחה את הסיבה שבגינה הגשתם את הבקשה וחשוב לעשות בירור מקיף של אילו טפסים צריך בשביל שלא לגרור את הבקשה עוד ועוד. אם יהיה חסר טופס אחד תצטרכו עוד פעם להגיע והכנה מוקדמת תחסוך לכם לא מעט מזה. צריך כמובן גם לצרף צילום ת.ז כמו גם צילום של צ'ק מבוטל שמאמת את פרטי חשבון הבנק שלכם לקבלת הזיכוי.

עדיף להיעזר באיש מקצוע

יש רואי חשבון וכאלו שעושים החזרי מס בשם הלקוחות שלהם וכדאי מאוד להיעזר בהם. יש לכך סיבה פשוטה, יש אנשים שלא מודעים לסעיפים שונים בחוק והם עלולים לשלם במקום לקבל. כך לדוגמא מי שלא חידש את הבקשה להחזר מס במקרה בו הילד שלו סובל מהפרעות קשב בין חטיבה אחת לאחרת (בין גן לבי"ס, בין בי"ס לחטיבת ביניים וכדומה) אך המשיך לקבל נקודות זיכוי, עלול לשלם בחזרה רק בגלל שהוא לא חידש את הטפסים. איש מקצוע בתחום ייקח אומנם עמלה אך הוא יעשה בדיקה מקיפה לפני שהוא יגיש את הבקשה.

מעוניינים לבדוק זכאות עבור החזרי מס? מעוניינים שבעל מקצוע יטפל בכל הבירוקרטיה והטפסים עבורכם? לחצו על - בדיקת החזר מס ובדקו את זכאותכם תוך 30 שניות בלבד ונציג מטעם נתיבים פיננסים יחזור אליכם בהקדם להמשך טיפול בבקשה.

איש מקצוע המטפל בבדיקות החזר מס

0723385100
whatsapp-button