נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזרי מס לאקדמאים

לא רבים יודעים זאת, אך תואר אקדמי מקנה נקודות זיכוי והטבות במס הכנסה. החזר מס לבעלי תארים נעשה מתוך כוונה לעודד אנשים רבים להמשיך להשכלה גבוהה. קיים הבדל בין החזרי מס לבעלי תארים שקיבלו את התואר שלהם לפני שנת 2004 וישנה הפרדה הנעשית בין בעלי תואר בין השנים 2005-2006 לבין שנת 2007 ואילך מבחינת החזרי מס לאקדמאים.

החזרי מס וחוק ההסדרים

בשנת 2009 חוק ההסדרים נוצר אשר הנחה לקצץ מנקודה לחצי נקודה לכל אלה המסיימים את התואר שלהם באותה שנה. הזכאות שלהחזרי מס לאקדמאים תקפה רק לשלוש שנים לאחר קבלה של התואר ולאחר מכן מחויבים לשלם למס הכנסה כמו שאר השכירים. ההנחיה בפועל אומרת כי כל חודש תהיה הפחתה של 100 שקלים מהחזר המס.

החזר מס מס הכנסה

החזרי מס לבעלי תארים בין השנים 2005-2006

אנשים אשר קיבלו את התואר שלהם בין השנים 2005-2006 חייבים להיות תושבי ישראל, בעלי תואר מוכר במוסד להשכלה גבוהה בין אם מדובר באוניברסיטה או מכללה. סטודנטים אשר למדו וסיימו את ההכשרה שלהם במוסדות המיועדים להכשרה של עובדי הוראה או בתי ספר לחינוך המוכרים על ידי המועצה לחינוך גם הם יהיו זכאים להטבה של החזר מס הכנסה לאקדמאים. בפועל ניתנת הטבה של חצי נקודת זכות למשך שלוש שנים. ההטבה נעשית באמצעות תיאום מס ומתעדכנת באופן אוטומטי בכל משכורת המתקבלת מדי חודש

החזרי מס לבעלי תארים משנת 2007 ועד היום

כמו בשנים הקודמות גם כאן התנאי לקבלת החזרי מס לבעלי תארים דורשת שהמקבל ההטבה יהיה תושב ישראל בעל תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה. כאשר מדובר בסטודנט אשר סיים את התואר הראשון שלו, תינתן לו הטבה של נקודת זיכוי לכל שנה. במקרה ומדובר בסטודנט אשר סיים את התואר השני או השלישי, תינתן לו חצי נקודת זיכוי עבור מקצועות מסוימים בתנאי שהיקף השעות יהיה לפחות שווה ערך ל 1700 שעות לימוד. בזהה לשנים קודמות, על מנת לקבל החזרי מס לבעלי תארים, יש צורך לעשות תיאום מס מראש כך שהתיאום וההטבה יהיו מעודכנים במשכורת החודשית.

 

לבדיקת זכאות מהירה אונליין לחצו כאן

 

0723385100
whatsapp-button