נתיבים פיננסיים – החזרי מס

הגשת דוח מקוון מס הכנסה

כל בעל עסק מכיר מקרוב את הגשת הדוחות למס הכנסה אותם עליו להגיש בכל שנה מחדש, כאשר חלקם מבצעים זאת באופן עצמאי ורובם נעזרים בשירותים של רואי חשבון. דוחות אלה יכללו את ההוצאות וההכנסות של בית העסק לשנת המס. במידה ומדובר בעסק המונה מחזור אשר אינו עולה על 60,000 ₪ רשאי להגיש דוח שנתי למס הכנסה – מקוצר. תהליך הגשת דוח מס הכנסה יכול להיות בדרך מקוונת דרך אתרי אינטרנט שונים, ולאחר הגשת הדוח למס הכנסה יתברר כמה על בעל העסק לשלם, ייתכן כי המקדמות ששולמו במהלך השנה מספיקות ואולי ישנו החזר, ישנם גם כמובן מקרים בהם המקדמות לא הספיקו ויש להוסיף תשלום מס נוסף.

 

אילו סוגי דוחות מס הכנסה קיימים?

הגשת דוח מקוון מס הכנסה משתנה בעיקר על פי סוג העסק, כאשר עסקים שהכנסתם השנתית אינה עולה על 60,000 ₪ יכולים להגיש דוח מקוצר מהיר יותר. עסקים שהמחזור השנתי שלהם עומד על מעל 60,000 ₪ יהיה עליהם להגיש דוחות מפורטים כפי שנקבע בחוק. כמו כן, עוסק פטור מחויב גם בעבור הגשת דוח שנתי עוסק פטור, וגם כן עוסק מורשה, חברות בע"מ ותאגידים. מובן שבמידה ומדובר בחברה בע"מ הדוח יהיה מורכב יותר בשל ריבוי ההוצאות וההכנסות של החברה. למעשה, מדובר על דוחות המכילות את כל ההכנסות וההוצאות של העסק, כאשר בסופו של דבר מחשבים את עליות המס ובודקים אם קיימם חוב נוסף או זיכוי על פי גובה המקדמות ששולמו במהלך השנה וגם בודקים אם ניתן לקבל החזר מס.

כיצד מגישים דוח למס הכנסה ומהו דוח מקוון?

את הגשת דוח שנתי למס הכנסה, ניתן להגיש האופן עצמאי על ידי דוח מקוון אותו ניתן למצוא ברשת האינטרנט המאפשר ריכוז של כל ההוצאות וההכנסות, כמו גם הסבר ידידותי על התהליך, פשוט כמו לשלוח מייל עם כל הפרטים הרלוונטיים, כאשר יש למלא את השאלון בצורה נכונה. כמו כן, ניתן להגיש את הדוח באמצעות רואה חשבון אשר תפקידו לסייע ללקוח למלא את הדוח ולהכין בצורה מסודרת את כל המסמכים הרלוונטיים לצורך חישוב החזרי המס ואולי גם כדי לקבל החזרי מס בגין תשלום גבוהה של המקדמות במהלך השנה. מי אינו מחויב בהגשת הדוח השנתי? -אדם או עסק שהייתה לו הכנסת משכורת בלבד מהעסק בסכום שאינו עולה על סך של 643,000 ש“ח בשנת 2015.

 

הגשת דוחות למס הכנסה

 

מהו דוח שנתי? ומהי הפרוצדורה עבור הגשת דוח שנתי למס הכנסה?

הגשת דוח שנתי למס הכנסה הוא למעשה דוח מס הכנסה שאותו יש להגיש בכל סוף שנה על שנת המס האחרונה, והוא כולל את כל סוגי ההכנסות שהיו לאדם או לעסק במהלך שנת המס. על פי רוב שנת המס היא שנה קלדנרית מלאה אשר מתחילה בתחילת השנה, כלומר מ-1.1 ומסתיימת ב-31.12. דוח מקוון מס הכנסה או הדוח הרגיל יכיל מספר פרמטרים חיוניים שיאפשרו לחשב בצורה נכונה את ההוצאות וההכנסות של העסק. כמו כן, הדוח יכלול גם את הריכוז של כל הניכויים והזיכויים להם הוא זכאי על פי חוקי המס. מעבר לכך, יש למלא שאלון מפורט המכיל את פרטיו האישיים של בעל העסק, כיוון שבמקרים רבים ניתן לקבל נקודות זיכוי מס וכך להפחית את תשלומי המס.

הגשת דוח להחזר מס

אנו נדגיש שהמונח הגשת דוח להחזר מס אינו מונח תקין אלא אנו מגישים בקשה עבור החזר מס ( באמצעות טופס 135 הזמין להורדה כאן ) שרוב הסיכויים תגיע לאחר הגשת דוח מקוון למס הכנסה. על מנת למצות את זכויותנו גם עבור שכירים וגם עבור עצמאים אנו נגיש בקשה להחזר מס עבור מיסים שנגבו מאיתנו שללא צורך לאורך כל השנה.

חברת נתיבים פיננסים החזרי מס מומחים בתחום של החזרי מס הכנסה לשכירים ועצמאיים, אירגונים, עמותות וחברות פרטיות, וכמו כן בייעוץ מיסוי, וסיויע בהגשה של דוחות שנתיים עבור עשרות אלפי שכירים. אנו בעלי ניסיון של מעל 15 שנה בעבודה מול מס הכנסה בכול התחומים השונים, ועובדים ביעילות, שקיפות ומקצועיות תוך כדי מתן מענה ושירות מהיר לכול לקוחותינו.

 

צפו גם בחיפושים פופולאריים: הכול על דוחות מס הכנסה

0723385100
whatsapp-button
דילוג לתוכן