נתיבים פיננסיים – החזרי מס

איך מקבלים החזר מס

החזרי מס נהפכו בשנים האחרונות לנושא שיחה מרתק עבור רבים ובצדק, הרי מדובר על החזר שאותו יכולים לקבל שכירים ועצמאים, והוא למעשה החזר הנובע מתשלום יתר של מס שחושב בצורה לא נכונה בשל שינויים שונים שייתכן וקרו בשנות המס. כל מה שרציתם לדעת על איך מקבלים החזר מס בשורות הבאות..

את ההחזר ניתן לקבל על ידי הגשת טפסים לרשויות, כמו גם ניתן לבצע חישוב מס בצורה עצמאית או על ידי חברות המתמחות בתחום. מדינת ישראל כיום חייבת מיליארדי שקלים לתושביה, ולכן לא פלא כי חברות רבות מציעות שירות החזרי מס, כאשר הן גובות עמלה בגין ההחזר ומחזיקה רואי חשבון אשר תפקידם לבדוק את זכאות החזר המס, לבצע את החישובים הרלוונטיים ולאחר מכן חברות אלה מגישות את הטפסים וממתינות לקבלת ההחזר.

מה הם החזרי מס?

כולנו משלמים מידי חודש מיסים, שכירים יראו זאת כשורה בתלוש המשכורת החודשית ועצמאים ישלמו מקדמות בכל תחילת חודש ובסוף השנה יגישו דוח מסוגר שיקבע אם המקדמות כיסו את המס ועליהם לקבל החזר מס או שעליהם להוסיף סכום מסוים בשל המקדמות הנמוכות שהפקידו במהלך השנה. אז כולנו יודעים שעלינו לשלם מס למדינה, אך מה שלא כולנו יודעים זה איך מקבלים החזר מס. לפעמים מס הכנסה מבצע חישובים שגויים וייתכן כי הוא ניכה מהשכר ברוטו סכומים גבוהים ביחס למה שהעובד או בעל העסק אמור היה לשלם, משום שחישוב המס נעשה באופן אוטומטי על ידי מערכת האוטומטית של מס הכנסה והיא לא תמיד לוקחת בחשבון נתונים מסוימים שיכולים להוות נקודות זכות וכך לנכות סכום קטן יותר ממה שחושב בפועל.

איך מחשבים החזרי מס ומי זכאי להחזרי מס?

חישוב החזר וניכוי המס עבור שכירים ועצמאים נעשה בחישוב שנתי, כלומר מס הכנסה משער מה תהיה ההכנסה השנתית של העובד או בעל העסק על פי תלוש השכר החודשי או ההוצאות וההכנסות של השנה הקודמת ולפי זה מס הכנסה מבצע ממוצע מסוים שבסופו ייקבע את תשלום המס. תשלום המס המנוכה מדי חודש מתלוש השכר של העובד אשר נקרא "ניכוי במקור" או עבור עסק המשלם מקדמות מידי חודש כדי שלא להגיע לצבירה גבוהה בסוף השנה. רק בסוף השנה לאחר ששילמנו את המיסים שחושבו בצורה משוערת, ניתן לחשב ולדעת האם ישנם פערים בין הסכום ששילמנו בפועל למס הכנסה ובין הסכום שהיינו צריכים לשלם. שכירים ועצמאים ששילמו סכומים גבוהים יוכלו לקבל החזר מס, כאשר ניתן לקבל החזרים 6 שנים לאחור, כיוון שבשנה השביעית כבר חל חוק התיישנות ולא ניתן לקבל החזר.

איך מקבלים החזר מס בצורה המהירה ביותר?

אז איך מקבלים החזר מס? החזר מס הכנסה לעצמאים, החזר מס לשכירים, החזר מס הכנסה לעוסק פטור ובכלל לכל מי שייתכן וזכאי לקבל החזר יכול לחשב את החזרי המס ששולמו בכמה דרכים: האחת היא על ידי רואה חשבון שיכול לבחון את הנושא, השנייה על ידי פלטפורמות ידידותיות ברשת האינטרנט המאפשרות בדיקה עצמאית או על ידי חברות המתמחות בתחום החזרי המס. כמו כן, ניתן לבצע זאת באופן עצמאי על ידי הגשת המסמכים הרלוונטיים לרשויות המס, אך מדובר בהליך שיכול להיות מורכב ומייגע הדורש ידע, ולכן הדרך הכי מהירה והיעילה ביותר זאת בעזרת בעל מקצוע או חברה המתמחה בכך.

מעוניינים לבדוק האם גם אתם זכאים להחזרי מס - כנסו ועשו בדיקת החזר מס בחצי דקה ללא התחייבות

 

איך מקבלים החזר מס

0723385100
whatsapp-button