נתיבים פיננסיים – החזרי מס

תיאום מס מקוון לשכירים באינטרנט

תיאום מס לשכיר

מי יכול לעשות תיאום מס הכנסה און ליין? ובכן התשובה לכך פשוטה – אם אתם עובדים ביותר ממקום עבודה אחד כשכירים, אתם יכולים לעשות תיאום מס לשכירים באינטרנט.

למידע נוסף לחצו כאן

מה זה תיאום מס לשכירים?

תיאום מס הינו הליך שמטרתו היא מניעת תשלום מס עודף בשל הכנסות המושגות ממספר מקומות עבודה, תגמולים או קצבאות שונות להם הנכם זכאים בנוסף למשכורתכם הקבועה או הכנסות קבועות אחרות, הכנסות חד פעמיות או מזדמנות שהתווספו להכנסות העיקריות לאורך תקופת שנת המס.

 

מתי אפשר לעשות תיאום מס לשכירים באינטרנט?

תיאום מס לשכירים דרך האינטרנט, אפשר לערוך בכל עת במהלכה של שנת המס כל עוד היא לא הסתיימה. לאחר תום שנת המס אי אפשר  לבצע תיאום מס מקוון לשכירים באינטרנט, אך עדיין ניתן לקבל החזר מס במידה ושיעור המס שנוכה משכר העובד הינו גבוה מהסכום שבו היה חייב עפ"י חוק, אפשר להגיש בקשה להחזר מיסים עד שש שנים מתום שנת המס.

תיאום מס מקוון לשכירים באינטרנט

איך מבצעים תיאום מס לשכירים?

- פנייה בכתב - אפשר לפנות אל פקיד השומה באזור המגורים של הנישום, לשם כך יש למלא טופס 116 – ניתן למלא אותו באופן מקוון ולאחר מילויו, להדפיס לחתום. אפשר גם להגיש את הבקשה לתיאום ללא טופס זה אך יש לפרט באופן ספציפי על כל מקומות העבודה, בהם מועסק העובד ואת הפרטים הנוספים: שם המעסיק, מספר תיק ניכויים, (שכר שנתי ברוטו הצפוי עד סוף השנה) ומספר חודשי העבודה במהלך שנת המס. כמו כן יש לצרף את תלוש השכר האחרון מכל אחד ממקומות העבודה. חובה לציין גם את הפרטים המלאים של העובד: תעודת זהות, שם מלא וכתובת מגורים.

- פנייה באמצעות רואה חשבון או חברה שמתמחה בנושא - אפשר לייפות את כוחו של מייצג מוסמך (יועץ מס או רואה חשבון) לביצוע תיאום המס עבור העובד. החברה המייצגת מקבלת מהעובד את כל תלושי השכר והפרטים הרלבנטיים והיא דואגת להגשת המסמכים הדרושים לפקיד מס הכנסה. זאת היא הדרך המומלצת ביותר – מכיוון שלחברות מקצועיות יש ניסיון רב בהגשת מסמכים למס הכנסה, מה שמבטיח שתיאום המס יתבצע ללא טעויות וגם מוריד את הצורך של השכיר להתעסק בבירוקרטיות מסובכות.

 

איך מבצעים תיאום מס באינטרנט לשכירים?

כיום, ניתן לבצע תיאום מס לשכיר באמצעות היישום באתר רשות המיסים, לפני התיאום יש להירשם למערכת על מנת לקבל קוד אישי המשמש לזיהוי כאשר נכנסים למערכות המקוונות של רשות המיסים.

 

מי יכול לבצע תיאום מס שכיר דרך המערכת המקוונת?

את תיאום המס ע"י היישום ניתן לבצע רק למי שעונה על הקריטריונים הבאים:

- הכנסותיו ממשכורת או שכר עבודה אינו עולה על סכום של 316,536 ש"ח לשנה (נכון לשנת 2020) מכל משלמי המשכורות.

- ההכנסה שלו היא מקצבת פרישה (קופת גמל או פנסיה ממעסיק בעבר).

- השכיר עדיין אינו בגיל פרישה.

- השכיר הגיע לגיל הפרישה אך אינו חייב כלל במס בשל כלל הכנסותיו.

- הוא הגיע לגיל פרישה או לגיל בו החל לקבל קצבה, לפי המאוחר מבניהם, ופנה לפקיד מס הכנסה לצורך קביעת הזכאות לפטור מקצבה.

- ההכנסה נובעת מתשלומים שונים עבור שירותים (לדוגמא: שכר מרצים, שכר אומנים, וכו').

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף על תאום מס לשכיר, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 03-726-4020 או צרו קשר כאן.

0723385100
whatsapp-button