נתיבים פיננסיים – החזרי מס

תיאום מס מה צריך

תיאום מס יש לבצע כאשר אנו מקבלים הכנסה מאת יותר מגורם אחד, כלומר במידה ואנו עובדים בשני מקומות עבודה ומעלה, או שקיימים שני מעסיקים או יותר אשר מעבירים לנו שכר. תאום מס מתייחס בדרך כלל לעובדים השכירים במשק אשר משכורתם משולמת באמצעות תלושי שכר. עובדים שכירים העובדים ביותר מעבודה אחת חייבים לדווח על כך למס הכנסה ולמקומות עבודתם, וכן לערוך תיאום מס בכדי להעביר אותו למקום העבודה לצורך חישוב תקין של המס אותו עליהם לשלם. כידוע קיימות מדרגות מס עבור גובה השכר של כל עובד, בתיאום מס הכנסה עורכים חישוב של כל ההכנסות יחד לצורך שיוך למדרגת המס המתאימה.

תיאום מס לשכירים

מה צריך לבצע לצורך עריכת תאום מס?

לצורך ביצוע תאום מס, יש להביא תלושי שכר מכל המעסיקים של העובד. במידה ועדיין לא קיים ברשותנו תלוש שכר של אחד המעסיקים, ניתן לבקש ממנו מכתב המפרט מה יהיה גובה ההכנסה החודשית הצפויה בצרוף מס תיק ניכויים של המעסיק. ישנן כמה דרכים לבצע תאום מס וכדאי להכיר אותן על מנת לבחור בדרך הנוחה ביותר. זהו אינו תהליך ארוך או מסובך, וניתן לבצע אותו בקלות בכל אחת מהדרכים הבאות:

  • ניתן לגשת למשרדי מס הכנסה באזור המגורים עם המסמכים שציינו ולבצע שם את תיאום המס. תהליך זה דורש הגעה למשרדים ועלול להיות כרוך בזמן המתנה רב.
  • ניתן לבצע תיאום מס באתר רשות המיסים באמצעות האינטרנט. לצורך כך יש לסרוק את המסמכים ולשלוח אותם דרך האתר וכן למלא את הטפסים המקוונים. תהליך זה אומנם פשוט אך מזמין חישוב לא מדויק וביצוע טעויות.
  • ניתן לערוך תאום מס באמצעות מייצג מתחום המס, אליו נעביר את כל הטפסים והוא יבצע את התהליך עבורנו תוך כ 3 ימי עסקים.

תיאום מס עושים גם כאשר באותה שנה (שהיא לא שנת מס- לדוגמה עכשיו ב 2018) לא הוכנסו למשל נקודות זיכוי על תואר, על מזונות , קשב וריכוז או נכות.

0723385100
whatsapp-button