נתיבים פיננסיים – החזרי מס

ריבית החזר מס הכנסה

החזרי מס הם הסכום הכספי אשר רשויות המס צריכות להחזיר לכל מי ששילם תשלום מס שנתי גבוה יותר מכפי שהיה צריך. בכל שנה ישנם רבים, שכירים ועצמאיים, אך בעיקר שכירים אשר משלמים סכומי מס גבוהים יותר מהסכומים שהיו צריכים לשלם בפועל, זאת בעקבות שיטות חישוב הורדות המס המתבצעות אחת לחודש. שכירים רבים אינם מודעים להחזרים שמגיעים ולכן אינם דורשים אותם. סכומים אלו נשארים בקופת המדינה כל עוד לא דרשו אותם, והם מהווים מעין חוב של רשויות המס כלפי העובד . בכדי לקבל את החזרי המס יש להציג דוחות ואישורים שנתיים לרשויות המס.

החזרי מס לשכירים

החזרי מס הכנסה נושאים ריבית

רשויות המס מתייחסות לכספים אשר לא הוחזרו על ידה, כחוב לציבור העובדים במדינה. מסיבה זו כל החזרי המס אשר לא שולמו על ידה בזמן יישאו ריבית שנתית, זאת על פי פקודת המס לפיה מס הכנסה ישלם ריבית והצמדה על החזרי מס שלא שולמו עד אשר הם ישולמו בפועל וזאת החל מחודש ינואר לאחר כל שנת מס. למעשה הכנסה מפצה את ציבור הזכאים להחזרי מס בסכום כספי, גם אם לא דרשו את ההחזרים. דרישה להחזרי מס ניתן להגיש עבור 6 שנות המס האחרונות, עבור אלו שלא דרשו החזרי מס במשך השנים, כנראה בדובר בסכום כסף לא מבוטל שכדאי לדרוש. במס הכנסה החזר מס לשכירים ועצמאיים הוא דבר ידוע ומומלץ לבדוק את העניין.

כיצד ניתן לדעת מהו גובה ההחזר המגיע לנו

ניתן לבצע בדיקה באינטרנט או ברשויות המס, אך השיטה הבטוחה ביותר עבור אלו שלא קיים ברשותם ידע מספיק בנוגע לבדיקה, ניתן לפנות לחברות אשר מעניקות שירות בנושא החזרי מס. חברות אלו מבצעות את בדיקות הזכאות כולל סכום הריבית ומבצעות את תהליך הדרישה באופן מקצועי.

0723385100
whatsapp-button