נתיבים פיננסיים – החזרי מס

פיצויי פיטורין מס הכנסה

מס פיצויי פיטורין

אחת החוויות הפחות נעימות בחייו של אדם היא פיטורים ממקום העבודה, בנוסף לאובדן מקור ההכנסה החודשית פעמים רבות מזה גם מלווה בהרגשה של חוסר אונים, כישלון חוסר וודאות לגבי העתיד המקצועי.

כל מי שאי פעם עבר תהליך פיטורים יודע וזוכר כמה לא נעימה ההרגשה של חוסר אונים, אובדן של מקור ההכנסה החודשית אליהם מתלווה במקרים רבים גם תחושה של כישלון. אחד הנושאים הראשונים שהאדם שפוטר חושב עליהם הוא יצירת מקור הכנסה מיידי וזמין, אחת הדרכים הפשוטות והיעילות היא קבלת החזר מס בגין פיטורין. במידה ופוטרתם לאחר שנים ארוכות של עבודה אתם זכאים לקבל את כספי פיצויי הפיטורין. פעמים רבות מדובר על סכום לא מבוטל אשר יכול לעזור לכם לעמוד על הרגליים בתקופה בה אתם מחפשים עבודה חדשה וצריכים לשמור על שגרת חיים מסוימת.

תופתעו לדעת אבל, פיצויי פיטורין נחשבים עפי" החוק, כהכנסה ולפיכך אנו מחויבים לשלם מס פיצויי פיטורין אשר מחושב בהתאם מדרגת המס של השכיר במהלך שנת המס בה שולמו לעובד פיצויי הפיטורים.

האם ניתן לקבל החזר מס - פיצויי פיטורין?

אפשר לקבל פטור מלא ממס בשל פיצויי פיטורים אם מתקיימים שני תנאים: הראשון, גובה כל דמי הפיצויים אינו עולה על שכר עבודה חודשי אחד עבור שנת העבודה כולה וזאת לפי השכר החודשי האחרון ששולם לעובד שפוטר. התנאי השני הוא במידה וגובה כל הסכומים של הפיצויים ששולמו לעובד לא עולה על התקרה הקבועה בחוק לכול שנת עבודה. מלבד זאת, חייבים לציין שפטור ממס על כספי הפיצויים ניתן על אותם כספים שעליהם נגבה מס בזמן הפקדתם לקופות גמל שונות לצורך פיצויי פיטורין.

פיצויי פיטורין מס הכנסה

פיצויי פיטורים - מס הכנסה נותן הקלות

במידה והעובד פוטר או פרש מעבודתו לאחר שנים רבות, יכולים להצטבר סכומי כסף גדולים מאוד. רשות המס בישראל מסכימה לחלק את כספי פיצויי הפיטורין לצורך חישוב מס לתקופה של עד שש שנים. משמעות הדבר היא שבמקרים בהם חלה ירידה בהכנסות של המפוטר ייתכן לא יצטרך לשלם מס כלל או יהיה זכאי להחזרי מס ניכרים. חשוב לבחון את הכדאיות של ביצוע פריסת הפיצויים ואופן ביצוע הפריסה לפי הנתונים האישיים של השכיר, בסיוע איש מקצוע שיוכל לחשב במדויק את הסכומים.

איך לטפל בפריסת פיצויי פיטורין? מס הכנסה – כל האפשרויות

  • כספי פיצויים ומענקי פרישה יופקדו בחשבון במעמד מיוחד אל מנת לשמור על רצף זכויות פיצויים (כספים אשר בפוליסות ביטוח יכולים להישאר באותה מסגרת).
  • ניתן לבצע שינויים אסטרטגיים במבנה של ההפרשות הסוציאליות במקום עבודה חדש באופן חכם ונבון, מהלך כזה עשוי להגדיל בצורה משמעותית את סך הפטור ממס המגיע על כל הכספים שצברתם.
  • דחייה של קבלת הפיצויים למועד הפרישה הטבעי ממקום העבודה הבא ובעיקר לתקופה שבה אתם פורשים מעבודה באופן מוחלט, תביא לירידה ניכרת ואף מוחלטת של סכום פיצויי פיטורין.
  • על מנת לממש באופן מקסימלי את כספי פיצויי הפיטורין יש לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון שתוכל לייעץ ולתת ליווי ומעקב אחר תשלום הפיצויים למשך שנים רבות.

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף על מס פיצויי פיטורין, ולקבל את כל הפרטים לקבלת תמונה מלאה והאפשרויות העומדות בפניכם, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 03-726-4020 או צרו קשר כאן.

0723385100
whatsapp-button