נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מקרים בהם נדרש ייעוץ מס

אנשים, גופים עסקיים וגופים אחרים משלמים מסים שונים המיועדים לקופת המדינה. כל נושא המיסוי בכללותו ומס הכנסה במיוחד מאוד מורכב ומסובך ומתעדכן כל העת על ידי משרדי ההמשלה השונים וברשותם משרד האוצר.

ייעוץ מס, הוא איפה הכרחי מאוד, במקרים רבים, ויכול לתרום רבות למבקש אותו. התרומה בסופו של דבר תתבטא בתשלום מס אמיתי ולרוב מופחת, ומיועדת לשכירים, לבעלי חברות ולעצמאים גם יחד. ייעוץ מס נדרש במיוחד במקרים בולטים: כאשר שכיר מגיש דו"חות שנתיים וכאשר איש עסקים נדרש להגיש הצהרות הון. בשני המקרים הללו יש צורך לערוך את הדו"חות בצורה הטובה ביותר ועל פי המסמכים הנכונים. דו"חות אלו מבוקרים על ידי פקידי המס וביצוע רשלני שאיננו נכון ומדויק יכול לגרום להסתבכויות פיננסיות, לתשלום מיותר של מסים, ובמקרים חמורים, לחשד בפלילים.

מהו הדו"ח השנתי

דו"ח שנתי של הוא למעשה ריכוז של כל ההכנסות שהיו למגיש לאורך כל השנה. הן יכולות להגיע ממשכורת מסודרת, מפעילות עצמאית אחרת שלו וכדומה. לדוגמא: מורה בבית ספר שנותן גם שיעורים פרטיים חייב להוציא חשבוניות או קבלות ולאחדם במסגרת החישוב השנתי. במקרים רבים, ניתן לאחד את הכנסותיהם של הבעל והאישה ולעשות דו"ח משותף. לאחר בדיקת הרשויות נקבע אם השכיר זכאי להחזר מס או שהוא יידרש לתשלום מס נוסף. צריך לציין, כי בעת הגשת דו"ח ניתן להכניס הוצאות הקשורות בפעילותו העסקית כולל הפרשות כספיות המשולמות על ידו לקרנות השתלמות, פנסיה וכדומה. כמובן, שיש תקרה להפרשות אלו שמתפרסמת על ידי משרד האוצר. רואה חשבון שמתמחה בכך יודע לערוך דו"חות נטולי שגיאות וטעויות.

 

ייעוץ מס לפני הגשת דוחות

 

מהי הצהרת הון?

הצהרת הון מס הכנסה הינה כלי שמאפשר לפקידי האוצר לבדוק את מצב ההון של הנבדק ולוודא שאין גידול הון בלתי מוסבר. ההצהרה הראשונה חשובה מאוד והבאה אחריה נדרשת לאחר מספר שנים, בתקופה שבין שתי ההצהרות בודקים את ההכנסות על פי הדוחות השנתיים שהוגשו, ובנוסף, על פי הכנסות אחרות מדווחות. דוגמאות להכנסות כאלו הם: מכירת נכסים, פדיון תכניות חיסכון, תקבולי ירושה ואחרים ועוד. מנגד, נבדקות כל ההוצאות באותה תקופה שכוללות רכישות גדולות, עלויות תחזוקת בית ומשפחה, הוצאות על טיולים וכדומה. ההכנסות וההוצאות מתייחסות גם לבני משפחה מדרגות ראשונות, גם על פעילות שהתבצעה בחו"ל ולפרמטרים חשובים אחרים. סעיפי ההכנסות וההוצאות חייבים להיות מאוזנים. גם כאן הידע והניסיון של רואה החשבון יכול לסייע.

תהליך הכנת הצהרת הון הינו ארוך, יחסית, בגלל ריבוי המסמכים אותם צריך לצרף. יש צורך להגיש את כל המסמכים הללו במועד ורואה החשבון מייצג את הלקוח אל מול הרשויות במקרים בהם הדבר נדרש.
מומלץ לקבל ייעוץ מס במקרים מהותיים אלו אבל טוב להתייעץ בשאלות מס במקרים נוספים של הקמת חברה, עמותה, מלכ"ר, שותפות וכדומה. בעת פתיחת עסק כעוסק מורשה או עוסק פטור, בעת רילוקיישן ( קראו עוד על ייעוץ מס רילוקיישן ) , לימודים, בעת קיום פעילות עסקית בינלאומית ובמקרים נוספים אחרים.

0723385100
whatsapp-button