נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מס הכנסה על משכורת מחו"ל

העולם הוא כפר גלובלי קטן בסופו של דבר, וכיום כל אחד יכול לעבוד כמעט בכל מקום, בין אם לתקופה קצרה או ממושכת. אנשים עוברים לכל מיני מקומות באירופה, ואפילו ליבשות רחוקות יותר, בעקבות הרפתקאות עסקיות, וצריכים להסדיר הרבה מאוד נושאים בתוך התהליך הזה. אנשים צריכים להסדיר את נושא המגורים, התחבורה, התעסוקה לבן הזוג והילדים, וזאת עוד לפני קשיי ההתאקלמות הטכניים והחברתיים. לאחר מכן, עומד גם נושא המיסוי, שהוא אינו פשוט וצריך להיות מוסדר אל מול המדינה, כאשר כל מקרה עומד לגופו. רוב האנשים לא יודעים איך מחשבים החזר מס על משכורת.

מס הכנסה על משכורת מחול

יש הבדל בין אדם שיוצא לעבוד בחו"ל בצורה עצמאית לבין אדם שיוצא בשליחות חברה. לרוב, עצמאים יוצאים לתקופה לא מוגבלת ולניסיון לבנות משהו חדש וגדול, בעוד עובדי חברה יוצאים לתקופה מוגבלת ועדיין מוגדרים ככאלה שמרכז חייהם נמצא בישראל. כאן, נמצא ההבדל הגדול בנושא של מס הכנסה על משכורת מחו"ל שכן אנשים שיוצאים לתקופה מוגבלת, חייבים לשלם מס לפי חוקי מדינת ישראל. כל אדם שמרוויח כסף בחו"ל חייב לדווח על כך לרשויות בישראל, גם אם הוא עושה זאת בדיעבד. יש אנשים רבים שמנסים לעקוף את הדיווח בדרכים כאלו ואחרות, ולכן השיקה רשות המיסים את הליך גילוי מרצון שגרר הצלחה רבה, אך עדיין יש הרבה מאוד בעיתיות בנושא. האם אפשר לקבל על משכורת החזר מס בחול?

אזרח ישראל בראש ובראשונה

אנשים רבים מחליטים להאריך את השהות שלהם בחו"ל כדי לא להיחשב תושבי ישראל, ובכך להרוויח הרבה מאוד כסף. השיקול הוא שונה אצל כל אחד, אך חשוב מאוד לציית לחוקים של מס הכנסה על משכורת מחו"ל ולשלם את כל הסכום על פי חוק. יש ויכוח גדול על גובה המיסוי ועל הדרישות של רשות המיסים, אך זהו נושא אחר לחלוטין. כל אדם שיוצא לחו"ל צריך לזכור שהוא בראש ובראשונה אזרח ישראלי.

0723385100
whatsapp-button