נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מס הכנסה מחזירה לשכירים כסף

מהו החזר מס שלילי לשכירים

המונח החזר מס שלילי לשכירים עשוי להישמע בתחילה מבלבל. מה זה בכלל מס שלילי? ומהו החזר מס? המונחים הללו שאינם ברורים לכל אדם מהשורה אכן יוצרים בלבול, ובעיקר בין שתי פרוצדורות שונות במהותן: האחת היא החזר מס לשכירים ועצמאיים שבה מס הכנסה מחזיר לשכירים כסף, ואילו השנייה היא מס הכנסה השלילי הידוע גם בכינוי מענק עבודה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

אז מה זה החזר מס?

באתר של נתיבים פיננסים תוכלו למצוא שלל מאמרים, הסברים והחזר אודות החזר מס. כאמור, זוהי בפרוצדורה בה רשות מס הכנסה מחזירה כסף לשכירים ועצמאים. מאחורי ההחזר הזה לא עומדת איזו אידיאולוגיה או תפיסה סוציאלית, ולמען האמת גם ממש לא בוער לרשויות המס לתת לכם את הכספים. הכסף מגיע לכם פשוט כי גבו אותו מכם בטעות. כן, אולי תתפלאו לשמוע שגם רשות המיסים עושה טעויות, והאמת היא שלא מעט. חלקן של הטעויות ממש לא באשמתה, למשל כי לא קיבלה עדיין עדכון מהמעסיק החדש שלכם, או כי היא לא יודעת על שינויים בחייכם – נולד עוד ילד, גירושין חלילה, סיום תואר אקדמי, קבלת דמי אבטלה, שינוי מקום מגורים לאזור עדיפות לאומית, ועוד.

מדובר בשורה ארוכה של היבטים שיכולים להעניק לכם נקודות זכות, כלומר זיכוי מתשלום המס, אולם הם לא נלקחו בחשבון ולכן גבו מכם יותר מדי. כעת, ביכולתכם לפנות אל מס הכנסה ולבקש החזר מס שלילי לשכירים עבור 6 השנים האחרונות. לא פעם מדובר בסכומים בלתי מבוטלים שיכולים להגיע לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים, והם אף נושאים ריבית של 4 אחוזים לשנה. חברתנו מתמחה בדיוק בתחום זה, עם למעלה מ- 23,000 שכירים ועצמאים שכבר סייענו להם לקבל את הכספים המגיעים להם, על הצד הפשוט, היעיל והמהיר ביותר.

מס הכנסה מחזירה לשכירים כסף

ומהו מס הכנסה שלילי?

כאמור, כאשר מדברים על החזר מס שלילי לשכירים אנשים נוטים לבלבל בין החזרי המס כפי שתוארו לעיל, ובין מס הכנסה שלילי שנקרא גם מענק עבודה. כאן כבר מדובר בתוכנית מכוונת וסדורה שמטרתה לתמוך בבעלי הכנסות נמוכות תוך עידוד היציאה לתעסוקה. מדובר במענק שיכול להגיע גם לארבעת אלפים שקלים לשנה, והוא תלוי במידת ההשתכרות של האדם ממשלח ידו. לפיכך, ישנם תנאים מסוימים לקבלת המענק. לדוגמא, זכאים לו אנשים מעל גיל 23 עם ילדים או מעל גיל 55 גם בלי ילדים שהשתכרו בשנה האחרונה בין אלפיים לששת אלפים שקלים. כמו כן, זכאים למענק הורים יחידים (גרושים, אלמנים וכדומה) אם בשנה האמורה השתכרו בין 1,300 לעשרת אלפים שקלים (מדובר בנתונים ממוצעים לקבוצות זכאות שונות).

 

הבדלים בהשגת הכסף

החזר מס שלילי לשכירים כמענק עבודה, והחזר המס הרגיל, הינם הליכים שונים וגם אופן הגשת הבקשה שונה. במקרה של החזר מס רגיל, יש להגיש שורה של מסמכים ואישורים תוך מילוי הטסים הרלוונטיים אל משרד השומה המטפל בכם. זאת, לאחר שביצעתם חישוב של הסכומים המגיעים לכם – עדיף באמצעות המומחים שלנו, כדי להימנע ממצב של תשובה שלילית, נמוכה מהמגיע לכם, או חלילה תשובה המודיעה לכם כי דווקא אתם חייבים כסף למס הכנסה ולא להיפך.

מאידך, לצורך קבלת מענק עבודה אין צורך בהגשת מסמכים בהקשר להכנסה, אלא רק תעודת זהות ושיק מובטל כעדות לחשבון הבנק, וזאת מול הפקיד בסניף הדואר.

לפרטים נוספים על החזר מס שלילי לשכירים, ולקבלת סיוע ממומחים, הנכם מוזמנים לפנות אל נתיבים פיננסים דרך האתר או בטלפון 03-726-4020.

 

0723385100
whatsapp-button