נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מי פטור ממס הכנסה

החשיבות של תשלום מס הכנסה היא גדולה מאוד והיא מהווה את בסיס הכלכלה של המדינה. הרשויות לוקחות חלק מסוים מההכנסות של אזרחיה על מנת שיהיה אפשר להתנהל בתחומים השונים של החיים, כולל ביטחון, רפואה ותחבורה. מרבית האנשים היו מעדיפים לשמור את הכסף לעצמם, במיוחד שמדובר באחוזים די גבוהים מהמשכורת, אך המציאות היא שונה ועל המדינה להשתמש בכסף כדי לשדרג את המחייה. חשוב לציין כי ככל שההכנסות גדולות יותר, אחוז ההפרשות הוא גבוה יותר, וזאת כדי לא לפגוע בשכבות החדשות ולייצר סוג של שוויון בין כל הרבדים בחברה. ממס הכנסה פטור יש רק לאנשים מסויימים במוגדר בחוק.

מי פטור ממס הכנסה

ישנם אנשים שאינם חייבים בתשלום מס הכנסה מסיבות שהן מאוד ספציפיות. אנשים עם מחלות או פציעות קשות יכולים לקבל פטור אם הם אכן עומדים בכמה קריטריונים. לא כל פציעה מצדיקה פטור ממס הכנסה ויש צורך להבין את החוק ולראות באיזה מקרים הפטור נכנס לתוקף. לשאלה מי פטור ממס הכנסה יש כמה תשובות, והן כוללות אנשים עיוורים, נכים בשיעור של 100 אחוזים, נכים בשיעור של 90 אחוזים, על פי חישוב מיוחד, ונכים לצמיתות בשיעור של 89 אחוזים. בנוסף, יש כמה חוקים כמו חוק נכי מלחמה בנאצים, רודפי הנאצים, תגמולים לפעולות איבה, ביטוח נפגעי עבודה, ביטוח אמהות וחוק נפגעי הגזזת, שכוללים אלפי אנשים שזכאים הם להקלות הללו, לאור הדברים שעברו בחייהם.

למען השוויון

הכנסה פטורה ממס מגיעה לאותם אנשים, שמתקשים להתנהל ביום יום לאור טראומות מולדות או כאלו שנאספו במהלך החיים. המטרה היא להקל על אנשים שצריכים את הכסף יותר ממה שהמדינה צריכה אותו, וזאת על מנת להצליח ולחיות בכבוד, עם עזרה מהרשויות. הפטור הוא חשוב ליצירת שוויון, ובכל מקרה, על כולם לציית לחוקי הפרשות מס הכנסה למען הסדר במדינה.

0723385100
whatsapp-button