נתיבים פיננסיים – החזרי מס

לבדוק אם מגיע לי החזר מס

בדיקה לזכאות החזר מס

זהו לא סוד, אך לצערנו רק חלק מהציבור יודעים שמאות אלפי שכירים ועצמאים בישראל זכאים להחזרי מס, עקב תשלום של מס הכנסה גבוה ממה שהם צריכים לשלם... צורת החישוב של רשות מס המחושבת באופן אוטומטי אינה לוקחת פעמים רבות משתנים רבים אשר גרמו לכך שהאזרחים משלמים מס עודף – הרבה מעבר למה הם צריכים לשלם באמת. השינויים יכולים לנבוע ממספר רב של משתנים: לידה, אבטלה, שינוי במקום העבודה, שינוי בריאותי ועוד.

למידע נוסף לחצו כאן

איך לבדוק אם מגיע לי החזר מס?

אדם אשר שילם לרשות מס הכנסה סכומים גבוהים מאלו שהיה אמור לשלם על פי החוק, זכאי לקבל החזר מס, אפשר לבקש החזר מס עד שש שנים לאחר תום שנת המס שבגינה מבקשים את החזר המס, להחזר מתווספים גם הפרשי הצמדה וריבית של ארבעה אחוזים.

איך זה קורה שאנשים רבים משלמים יותר מס מהדרוש?

כאשר רשויות מס מחשבות את שיעור המס שנדרש לתשלום, פעמים רבות יש נתונים שאינם נכנסים לחישוב וייתכנו פערים (לפעמים של שקלים בודדים אך לפעמים הפערים יכולים להצטבר לעשרות או מאות אלפי שקלים) בין הסכום אותו נדרש לשלם לבין הסכום האמיתי שאותו יש לשלם לאחר חישוב כל הפרטים המדויקים שיכולים להפחית בצורה משמעותית את תשלום המס.

בדיקה האם מגיע לי החזר מס הכנסה

האם כדאי לבדוק אם מגיע לי החזר מס? יכול להיות שאהיה חייב כסף למס הכנסה?

אנשים רבים חוששים לבצע החזר מס - בדיקה בעצמם, כאשר בודקים לבד החזר מס הכנסה - בדיקה עלולה לגלות שלמעשה אתם אלה שחייבים לרשויות המס סכום כסף אותו תצטרכו להחזיר, לפיכך כדאי לבצע בדיקה מקדימה איתנו ולוודא שמס הכנסה חייב כסף לכם ולא להיפך.

איך מבקשים החזרי מס מרשות המיסים?

כאשר פונים למס הכנסה יש להגיע עם כל הטפסים והאישורים הדרושים המעידים על כך שאתם אכן זכאים להחזר מס, חלק מהטפסים מופקים מהמוסד לביטוח לאומי, (מעידים על מצב בריאותי ומשפחתי), טפסי 106 (מהמעסיק או במידה ויש מספר מעסיקים, יש לבקש מכול אחד מהם, כמו כן יש לדאוג לטופס 106 של הבעל או האישה). כמו כן יש למלא את הטופס של מס הכנסה בצורה מדויקת ולוודא שכל הפרטים נכונים.

איזה טפסים אני צריך לשלוח אליכם?

את מרבית הטפסים אנו יכולים להוציא לבד (106, המוסד לביטוח לאומי). במידה ויש טפסים אותם אין אנו יכולים לקבל באמצעות ייפוי כוח (זכאות לתואר, אישורי ועדות השמה, אישור על תשלום לקופות גמל, תרומות וכו') הלקוח מחויב לדאוג להשיג. מטרתנו היא שהלקוחות לא יצטרכו לטרוח אלא שמרבית העבודה תהיה בצד שלנו ותעשה בצורה המקצועית ביותר.

אם אני מעוניין לבצע בדיקת החזר מס, איך אפשר לשלוח את הטפסים?

על מנת שנוכל לשלוח את החומר למס הכנסה לצורך בדיקה החזר מס ניתן לשלוח אלינו את הטפסים בכל דרך רצויה: אימייל, ווטסאפ, פקס ואפילו דרך הדואר.

כיצד כדאי לבקש את החזר המס?

בדרך כלל מדובר בהליך מסובך למדי, הדורש היכרות מעמיקה עם אופן החישוב של המיסים ישנם קריטריונים רבים בהם יש זכאות לנקודות זכות או להחזר מס, ההמלצה שלנו היא  להיעזר בשירות של חברה מקצועית וותיקה בתחום.

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף על החזרי מס בדיקה, טיפול מקצועי ומסור, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 03-726-4020 או צרו קשר כאן.

0723385100
whatsapp-button