נתיבים פיננסיים – החזרי מס

חישוב החזר מס לשכירים

חישוב החזר מס לשכיר

אם אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס ממס הכנסה, ולמעשה גם אם אין לכם ממש בסיס לחשוב שהחזר כזה אכן מגיע לכם, תוכלו לבצע בדיקה מקוונת מהירה שתעניק לכם את התשובה, לפחות באופן ראשוני. הבדיקה הראשונית בוחנת האם ישנם סממנים שיכולים להעיד על כך ששילמתם מס עודף לאורך השנים האחרונות (6 שנים אחורה לכל היותר). סממנים אלה כוללים שינויים שונים במצבכם האישי או במצבכם התעסוקתי, שינויים שבגינם חלו שינויים גם בחבות המס שלכם, מבלי שבאו לידי ביטוי בתשלומי המס שלכם בפועל. כך למשל, אם הבאתם ילדים לעולם, אתם זכאים להטבת מס ואם הטבה זו לא באה לידי ביטוי, הרי ששילמתם מס עודף ולאורך שנים זה יכול להצטבר לסכומים גבוהים. הבדיקה העוקבת שבה כבר מבוצע חישוב החזר מס לשכיר, היא בדיקה יסודית יותר שאותה יש לבצע בליווי גורם מקצועי המתמחה בתחום.

למידע נוסף לחצו כאן

 

כיצד מבוצע חישוב החזר מס לשכירים?

חישובי מס הוא תחום מורכב ומסובך שמגולמים בו שורה ארוכה של פרטים, תנאים ופרמטרים. את החישובים הללו מבצעים רואי חשבון ומנהלי חשבונות באופן רציף כל שנה, לאורך כל שנה ועבור כל אזרח עובד. יחד עם זאת, במקרה של חישוב החזר מס לשכירים ישנו סט של פרמטרים רלוונטיים שבהם יש להתמקד ועל פיהם לערוך את החישוב, מה שמאפשר להציע שירותי בדיקה ראשונית גם באמצעות האינטרנט ועל בסיס פרטים ראשוניים שתוכלו לספק באופן מקוון. פרמטרים אלה כוללים פרטים על העבר התעסוקתי והאישי שלכם בשנים האחרונות. יחד עם זאת, שימו לב שמדובר בחישוב גנרי וראשוני בלבד והחישוב הסופי יכול להיות רחוק מזה שאתם מבצעים אונליין. הבדיקה אונליין מיועדת רק לבחון את השאלה האם בכלל יש מקום להמשיך הלאה ומהי הסבירות שאכן ממתינים לכם החזרים משמעותיים. את החישוב האמיתי מבצעים לאחר מכן בשלב הגשת הבקשה הרשמית לרשות המיסים. החזרי מס הם נושא רחב מאד. הכולל גם דוחות לאנשים שעובדים או עבדו בחו"ל ועוד נושאים מגוונים ומורכבים מאד

חישוב החזר מס לשכירים

מה נדרש מכם כדי לבצע את החישוב?

תחילה חשוב להדגיש את הדבר הבא: חישוב החזר מס לשכיר לצורך קביעת גובה החזרי המס שרשות המיסים צריכים לשלם, מבוצע על ידי רשות המיסים עצמה וזהו החישוב הקובע. יחד עם זאת, את החישוב שלה עורכת רשות המיסים על סמך דרישה שלכם, כשהיא מגובה במסמכים ואסמכתאות כנדרש. כך למשל, אם במהלך 6 השנים האחרונות התפטרתם, פוטרתם, הפקדתם כספים באופן עצמאי  לקרן פנסיה, עשיתם ביטוח חיים באופן עצמאי, יש לכם ביטוח למשכנתא, הפחתתם היקף משרה, החלפתם מקום עבודה, התגרשתם, התחתנתם, הבאתם ילדים לעולם, התחלתם לקבל קצבה כלשהי מביטוח לאומי וכן הלאה, יהיה עליכם להגיש את המסמכים שמעידים על השינויים הללו. על בסיס מסמכים אלה יבצע עבורכם גורם מקצועי, חישוב החזר מס לשכירים, אותו הוא יגיש לרשות המיסים שתבחן את הנתונים לעומק ותקבל או תדחה אותו באופן מלא או חלקי על פי הנתונים הקובעים שבידיה ועל פי המסמכים שהגשתם.

אם אתם רוצים להשלים את התהליך כמה שיותר קל וכמה שיותר מהר ולהבטיח שכל מה שמגיע לכם אכן יועבר לחשבון הבנק שלכם, חברת נתיבים פיננסים היא הכתובת עבורכם. החברה מציעה שורה של שירותים פיננסיים לעצמאים, חברות ושכירים ובכלל זה מתמחה בכל הנושא של החזרי מס לשכירים. לבדיקת זכאות והשלמת התהליך עד להפקדת ההחזרים בחשבון הבנק שלכם, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-726-4020.

0723385100
whatsapp-button