נתיבים פיננסיים – החזרי מס

חובות אבודים וכיצד דורשים עבורם החזרי מס

מהם חובות אבודים? כיצד ניתן להימנע מצבירת חובות אבודים וכיצד תוכלו לדרוש עבורם החזרי מס? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

חובות אבודים הם למעשה כל אותם כספים המגיעים לכם בגין שירותים ומוצרים שונים אותם סיפקתם וטרם הגיע לידיכם התשלום עבורם. חובות אלו נוצרים לנוכח מוסר תשלומים ירוד, קשיים כלכליים של האדם, בית העסק או החברה ממנה אתם אמורים לקבל את הכספים המגיעים לכם, הבטחות שווא של בעל החוב בנוגע להסדרת התשלום מולכם וכדומה.

הדרך הנוחה והיעילה ביותר להתמודדות עם החובות האבודים היא באמצעות פניה מסודרת לעורך דין המתמחה בנושא וזאת לצרכי הפעלת סנקציות משפטיות אל מול בעל החוב, וכל זאת במסגרת החוק ובהתאם לאפשרויות החוקתיות העומדות לרשותכם בכל הנוגע לגביית החוב האבוד.
במקביל, אנו ממליצים לכם לעשות כל שיכולותיכם על מנת להימנע מצבירת חובות אבודים וזאת במסגרת נקיטת מספר כללי זהירות טרם ביצוע העסקה או ההתקשרות אל מול האנשים להם אתם מספקים שירות ו/או מוצרים תמורת שווי כספי. בין יתר כללי הזהירות בהם מומלץ לנקוט תוכלו למצוא: איסוף מידע אודות החברה, הגוף העסקי או האדם הפרטי לו אתם עתידים למכור את השירות/מידע, קבלת מידע ממערכות נתונים שונות היכולות לספק לכם מידע אודות חשבונות בנק מוגבלים, תיקי הוצאה לפעול פתוחים כנגד חייבים, מגבלות אשראי וכדומה. כמו כן, במידה ואתם נוטלים המחאה מאדם פרטי או בית עסק, אנו ממליצים לכם לדרוש מהחותם על הצ'ק לחתום גם על גב הצ'ק ובכך למעשה הוא הופך להיות ערב אישי לכיסוי הצ'ק.

היבטי המיסוי בנוגע לחובות אבודים

על פי חוק הינכם נדרשים לשלם מס בגין כל עסקה אותה אתם מבצעים ואין זה משנה מהו מועד התשלום ואם בכלל תקבלו את התשלום. כפועל יוצא מכך, חובות אבודים כוללים בתוכם לא רק את הכסף אותו לא קיבלתם עבור השירות/מוצר אותו סיפקתם אלא גם לכסף אותו הוצאתם לרשויות המס (מס הכנסה, מע"מ) בגין דיווח העסקה שהפכה לחוב אבוד עבורכם. בכל הנוגע לסכומי הכסף אותם שילמתם בין העסקה האבודה לרשויות המס, לרבות, חובות אבודים מס הכנסה או חובות אבודים מע"מ, תוכלו להגיש בקשה להחזר מס וזאת לאחר שהכרזתם על העסקה אותה ביצעתם כחוב אבוד.

במקרים אלו, רשויות המס ידרשו מכם הוכחה לכך שפעלתם בכל דרך חוקית לצרכי גביית החוב ( או תשלום חוב למס הכנסה בצד השני ) ולאחר בדיקה מקיפה הם יואילו להשיב לכם את הכסף אותו הוצאתם מכיסכם למטרות מימון העסקה האבודה בכל הנוגע לתשלומי המע"מ בגינה או תשלומי מס הכנסה בגינה.
תוכלו לקיים בדיקה מקיפה בנוגע להחזרי מס וחובות אבודים באמצעות רואה חשבון או יועץ מס, אך במקביל אנו ממליצים לכם לפנות גם לשירותיהם של עורך דין המתמחה בגביית חובות אבודים.

 

חובות אבודים

0723385100
whatsapp-button