נתיבים פיננסיים – החזרי מס

זיכוי מס על הפרעות קשב וריכוז

המבוגרים שבינינו עוד זוכרים את זה, את הימים בהם היינו ילדים בבית ספר יסודי ובינינו היו כאלו שלא ממש הצליחו בלימודים. אי הצלחה בלימודים יכולה לנבוע מסיבות שונות – משפחתיות, חברתיות או אישיות אך ההתייחסות בעבר לילדים כאלו לא היתה רצינית ובדרך כלל ילדים שלא היו מצליחים להישאר באותו קו עם תלמידים אחרים היו מועברים לבית ספר אחר או שהיו נשארים באי ההצלחה שלהם מה שהיה כמובן פוגע בביטחון העצמי שלהם.

מאז ועד היום מערכת החינוך עברה כברת דרך וכך גם המחקרים בעניין, והיום ישנה מודעות רבה יותר להפרעות קשב וריכוז. היום כבר ברור שיש תלמידים שלא אשמים בכך ואי ההצלחה שלהם נובעת מבעיה של ממש. ההכרה היא כזו שישנם מוסדות חינוך לחינוך מיוחד שיודעים בין השאר להתמודד גם עם הבעיות האלו.

גם הרשויות מכירות בבעיה

הפרעות קשב וריכוז אלו בעיות שלא רק מערכת החינוך כבר מכירה ומחפשת דרכים להתמודד איתן אלא גם רשויות המס מכירות בהן ומנסות להקל על ההורים עד כמה שניתן. בתי ספר לחינוך מיוחד כמו גם סיוע בדרכים אחרות עולים כסף והורים לילדים כאלו עלולים למצוא את עצמם עם קשיים מרובים. זיכוי מס הפרעות קשב הוא אחד מהדברים בהם המדינה הולכת לקראת ההורים ומקילה עליהם עד כמה שניתן. אם יש לכם ילד אחד או יותר עם הפרעות קשב יכול להיות שאתם זכאים לקבל נקודות זכות במס ואם הן לא נוצלו אז בסוף השנה לקבל זיכוי מס על ליקויי למידה.

האם כל הפרעת קשב וריכוז מזכה במס?

לא, לא כל הפרעת קשב וריכוז מביאה עימה זיכוי במס אלא יש קריטריונים שונים שצריך לעמוד בהם וכמובן להביא אישורים עליהם בשביל לקבל את ההטבות הללו. ראשית, זה צריך להיות ילד שהופנה למסגרת חינוך מיוחד על ידי וועדת השמה של משרד החינוך או ילד שכבר לומד במסגרת כזו. קריטריון נוסף הוא מצב בו הילד מעל לכיתה ט' ואין לו מסגרת לחינוך מיוחד ואז הוא מוגדר כ"מסלול 07" ותלמיד כזה הוא בדיוק כמו תלמיד שהופנה למסגרת חינוך מיוחד לעניין נקודות הזיכוי והאופציה הנוספת לקבלת נקודות זיכוי היא אם הילד זכאי לקצבת נכות מהביטוח הלאומי בשל לקות למידה חמורה. כל הקריטריונים הללו הם חלק מסעיף 45 לפקודה.

איך מקבלים זיכוי / החזר מס?

החזר מס לשכירים המתפקדים בתור הורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, מקבלים לאחר שפונים אל פקיד השומה של מס ההכנסה באזור המגורים ולאחר שמגישים את המסמכים הרלוונטיים וטופס 116א' שהוא "בקשת זיכוי במס בגין קרוב נטול יכולת" חשוב לדעת שהזכאות תהיה החל משנת המס בה הופנה הילד לחינוך מיוחד ועד המעבר לחטיבה הבאה (מגן ליסודי, מיסודי לחטיבת ביניים וכו') ובכל פעם צריך לחדש את ההפניה של וועדת ההשמה ולהגיש מחדש את הבקשה.

בדקו את זכאותכם להחזר מס עוד היום

זיכוי מס על הפרעות קשב וריכוז

0723385100
whatsapp-button