נתיבים פיננסיים – החזרי מס

הטבות מס לשכירים בקרן הפנסיה

הידעתם שאתם זכאים לקבל הטבות מס על החיסכון הפנסיוני שלכם? הדבר נכון לא רק לגבי עצמאיים אלא גם לגבי שכירים (שבמרבית המקרים, אינם מודעים לכך שהם יכולים לקבל את ההטבה). אז תנו לנו לעשות לכם קצת סדר ולהסביר בדיוק למי מגיעה ההטבה הזו. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לגלות את כל מה שצריך בנושא זה.

נציג מטפל בבקשה להחזר מס

הטבת מס על חיסכון לפנסיה – מי זכאי?

אם אתם משלמים כחוק מס הכנסה ומפקידים כסף כל חודש לקרן הפנסיה, אתם זכאים להטבת מס. למעשה, ההטבה הזאת נקראת זיכוי ממס. היא ניתנת כחוק על פי סעיף 45א לפקודת מס הכנסה. איפה תוכלו לראות אותה? בתלוש המשכורת החודשי שלכם או בטופס 106 (הטופס שאתם מקבלים בסוף שנה מהמעסיק). כמו כן, קחו בחשבון שאם אתם לא מגיעים לסף המס, אז לא תהיו זכאים לקבל את ההטבה. הזיכוי הזה ממס מפחית את הסכום שצריך לשלם למס ההכנסה מדי חודש.

מה גובה הטבת המס?

זכרו שהטבת המס היא 35 אחוז מסכום ההפקדה החודשית שלכם, אך היא מוגבלת בתקרה. כך בשנת 2018, התקרה הייתה 8700 ₪ בחודש או לפחות הפקדה חודשית של 609 שקלים (7 אחוז מתקרת ההכנסה המזכה אתכם בהטבה). על מנת להסביר את הנתון הזה טוב יותר, ננסה להביא דוגמה. נניח שאתם מרוויחים 10,000 ₪ ומפקידים 5 אחוז מהשכר שלכם, אז גובה הטבת המס יעמוד על סכום של 175 ₪. מה קורה כאן? אמנם השכר החודשי שלכם גבוה מהתקרה (8700 ₪) אבל נמוך מתקרת ההפקדה ולכן אתם זכאים לקבל הטבת מס מלא בגובה של 175 ₪. ( קראו גם - הטבות לבעלי עסקים )

איך תוכלו להגדיל את הטבת המס?

הפתרון הוא פשוט ביותר. תוכלו לעשות זאת על ידי הגדלת ההפקדה לקרן הפנסיה שלכם. אם נשתמש בדוגמה הקודמת, נניח שאתם מרוויחים 10,000 ₪ בחודש ואתם מעלים את ההפקדה שלכם מ-5 אחוז ל-7 אחוז, אז תקבלו את הטבת המס, לא מכל סכום ההפקדה שלכם (כלומר 700 ₪) אלא תקבלו רק מתקרת ההפקדה 609 שקלים. כלומר אם בדוגמה הקודמת, הייתם זכאים להטבה שנתית בסך 2100 ₪, כעת לאחר ההגדלה ל-7 אחוז, תהיו זכאים להטבה שנתית בסך 2556 ₪. מדובר על פער שנתי העומד על סכום של 456 ₪. סכום משמעותי מאוד, בייחוד אם תחשבו אותו לאורך שנים.

חיסכון לפנסיה – שירות למעסיקים ועובדים

כולנו מפקידים מדי חודש כספים לקרן הפנסיה, על מנת שישמשו אותנו כאשר נצא לפנסיה ולא נוכל לעבוד עוד. שימו לב, אם אתם שכירים, אחד מבין השירותים שאתם זכאים להם הוא שירות תפעול פנסיוני. השירות כולל את התיווך בין הגופים הציבוריים והמוסדיים לבין העובדים והמעסיק. ישנם יתרונות לשירות זה בהם, התאמת התכנית הפנסיונית לכל עובד, ביצוע פעולות ללא ניגוד אינטרסים, טיפול בכל הנושאים הפנסיוניים ועוד.

0723385100
whatsapp-button