נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס שנתי

החזר מס מחושב על פי שנה קלנדרית , למרות שכולנו רואים הורדות למס הכנסה אחת לחודש בתלוש השכר שלנו. את חישוב תשלום המס מבצעים לפי משכורת שנתית משוערת, בהתבסס על הסכום המרבי. במקרים רבים נוצרים פערים בין החישוב המשוער לבין השכר השנתי שהתקבל בפועל, ומכאן נוצרים גם פערים בתשלומי המס ששולמו במהלך השנה לבין התשלום השנתי שהיינו אמורים לשלם. במקרים אלו נהייה זכאים לדרוש החזר מס שנתי. חשוב להבין שהחזר מס הוא שנתי בהגדרתו, מכיוון שחישובו של המס הוא שנתי. שכירים רבים אינם מבצעים מעקב על תלושי השכר ברמה השנתית ולכן אינם מודעים להחזרים שעומדים לרשותם.

ייעוץ מס רילוקיישן

החזרי מס וזיכויים שנתיים העומדים לזכותם של השכירים

בשונה מעצמאיים ועסקים, אשר מנהלים מעקב שנתי באמצעות דוחות ומתמידים בהגשת דוח מס הכנסה, ישנם שכירים רבים אשר אינם מודעים לזכויותיהם ולכן אינם דורשים החזר מס שנתי. עובדה זו מעט מצערת מכיוון שעומדים לזכות השכירים במדינה כספים רבים שפשוט אינם מגיעים אליהם ונשארים בקופת המדינה, כל זאת מכיוון שלא קיימת מספיק מודעות לנושא. רבים מהשכירים אף אינם מייחסים משמעות לטופס 106.

העובדה המעודדת היא שהחזרי מס ניתן לדרוש עבור 6 שנות המס האחרונות ושנים אלו נושאות גם ריבית, כך שקיימת עבור השכירים בארץ האפשרות לדרוש חלק נכבד מכספם מרשויות המס. יחד עם זאת, גם את העובדה הזו שכירים רבים לא יודעים וזה חבל מאוד.

הגיע הזמן ששכירים יבקשו החזרים

כל השכירים הקלולסים בכל הנוגע להתנהלות מול רשויות המס, יכולים היום לפנות לחברות אשר תחום התמחותן הוא החזרי מס. חברות אלו מבצעות את כל תהליך הבקשה עבור הדורש, החל מבדיקת הזכאות ועד להגשת הבקשה עצמה ומעקב אחר ההחזרים המתקבלים. לכן עדיין מפתיע ששכירים רבים אינם דורשים את הכסף שמגיע להם בחזרה מרשויות המס.

0723385100
whatsapp-button