נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס – מגיע לכם גם מהביטוח הלאומי

אם אתם שכירים ואתם מבצעים תהליך של החזר מס, דעו שכל ההכנסות שלכם נבדקות, כולל הכנסות מהביטוח הלאומי. אלו יכולות להיות הכנסות כגון: דמי לידה, דמי אבטלה ודמי מילואים בזמן אבטלה. ישנם לא מעט מקרים בהם השכיר מקבל הכנסה מביטוח לאומי, בגלל כל מיני נסיבות ועל כן, עשויה להתבצע גבייה מוטעית של מס הכנסה. כלומר מס הכנסה עשוי לקחת יותר מס ממה שנדרש. במקרה כזה, חשוב מאוד להשיג את הטפסים המתאימים מהמוסד לביטוח לאומי ולבדוק זכאות להחזר המס.

הקלות במס הכנסה

הטפסים הנדרשים על מנת להגיש החזר מס

יש למלא שלושה טפסים שהינם חשובים לביצוע החזר המס והם נוגעים לתחומים הללו: דמי לידה, דמי אבטלה ודמי מילואים בזמן אבטלה.
טופס דמי אבטלה – למעשה דמי אבטלה משולמים למי שהיה שכיר ואיבד את מקום עבודתו. הוא נרשם במשרד התעסוקה כמובטל ומקבל מענק חודשי, שיעזור לו להתקיים עד שימצא מקום עבודה חדש. היתרון בקבלת המענק הזה, הוא בכך שזה יעזור לו לחזור למעגל העבודה (כלומר ידרבן אותו למצוא כמה שיותר מהר עבודה).
טופס דמי לידה – כאשר לשכיר או לשכירה נולד ילד/ה, אחד מהם יקבל דמי לידה (מי שבחר לקחת את חופשת הלידה) על מנת לפצות על ימי העבודה שהם לא נמצאים.
מילואים בזמן אבטלה – אם עשיתם מילואים ולא עבדתם במהלך התקופה הזאת, הביטוח הלאומי ישלם לכם ישירות את כספי המילואים. אגב, זאת להבדיל מאדם שכיר שהתשלומים מועברים לו על ידי המעסיק ואילו המעסיק מקבל את אותם התשלומים מהביטוח הלאומי.

בדיקת זכאות להחזר מס

איך להשיג את הטפסים הנדרשים?

תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה לאתר המוסד לביטוח לאומי. באתר, תוכלו למצוא את כל הטפסים הרלוונטיים שהוזכרו לעיל לקבלת החזר המס. אם אתם צריכים רק טופס אחד מבין השלושה, תוכלו פשוט להזמין אותו דרך האתר ולקבל בדואר.

החזר מס

על מנת לקבל את החזר המס, מומלץ לפנות לחברות פרטיות המספקות את השירות. לא מומלץ לעשות את התהליך בעצמכם. מה גם שזה קל ונוח יותר שהחברה שבחרתם תטפל לכם בכל התהליך מול המוסד לביטוח לאומי או מול מוסדות נוספים כמו מס הכנסה. בנוסף תוכלו גם להשלים את התהליך ולבדוק מה באמת מוכר ומגיע לכם עם עורך דין ביטוח לאומי.
שורה תחתונה
אל תוותרו על מה שמגיע לכם. אל תהיו שאננים ונסו לטפל כמה שיותר מהר בנושא של החזר המס. יש מקרים בהם מדובר על סכומים גדולים שהצטברו עם השנים ושיכולים להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים. קראו המלצות על החברה שמבצעת לכם את החזרי המס ובדקו מהי עלות השירות. ערכו השוואה עם חברות נוספות המספקות את השירות ובעיקר בדקו כמה הן דורשות לקבל על כל הטיפול בהחזר המס שלכם. שיהיה בהצלחה!

0723385100
whatsapp-button