נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס לשכירים

החזר מס הכנסה לשכיר

כל שכיר שבדק את תלוש המשכורת של יודע שהוא מורכב מכמה סעיפים, אך מה שמעניין אותנו בעיקר זה: הברוטו (הסכום הגבוה של המשכורת) והנטו (הסכום שנכנס בפועל לחשבון הבנק בתחילת כל חודש) הסכום שנכנס נמוך באופן משמעותי בעיקר בשל הורדת מס הכנסה מהמשכורת, פעמים רבות זה סכום גבוה למדי שהיינו שמחים אם לא היה יורד בכלל.

למידע נוסף לחצו כאן

האם ניתן לצמצם סכום זה? מהו החזר מס שכיר שכולם מדברים עליו?

הרבה שכירים אינם מודעים לכך שהם משלמים סכומים גבוהים בהרבה ממה שהם היו צריכים לשלם. ניתן גם לקבל החזר מס הכנסה לשכירים גם שש שנים אחורה משנת המס הנוכחית מה שיכול להביא להחזר כספי שיכול להתבטא באלפי שקלים ולפעמים מגיע למאות אלפי שקלים (כמובן שבהתאם להכנסה ולמשך הזמן שמבקשים החזרים). אם המיסים שנגבו מכם בשנה מסוימת או במשך מספר שנים היו גבוהים מהחבות האמיתית, אתם תהיו זכאים לקבל את ההפרשים הללו בחזרה.

החזר מס לשכירים

מהן הסיבות לקיום החזרי מס הכנסה לשכירים?

קיימים מאות קריטריונים למתן זיכויים עבור החזרים ממס הכנסה לשכירים:

- אזור עדיפות לאומית - מגורים באזורים המוגדרים לפי החוק בעדיפות לאומית (עוטף עזה, הערבה, הנגב, רמת הגולן ועוד).

- חיילים משוחררים - בחישוב ההכנסה של חיילים משוחררים מביאים בחשבון 2 נקודת זיכוי למשך 36 חודשים מתום החודש בו הם שוחררו.

- תואר אקדמי (גם הנדסאי) - אדם שסיים את הלימודים לתואר ראשון מ 2014 ביהיה זכאי לנקודת זיכוי אחת בשנת המס לאחר שנת סיום לימודיו. הנדסאי ותואר שני יהיה זכאי לחצי נקודה. יש לשים לב שעדיין אפשר לקבל 3 נקודות לשלוש שנים למי שסיים לפני 2014. לדוגמא אם סיימת ללמוד ב 2013 יש לך זכאות ל 2014-2016 נקודה לכל שנה

- אבטלה - אדם אשר אינו עובד במשך תקופה מסוימת, או אשר אינו עובד באופן רציף, כנראה שיהיה זכאי להחזר מס בין אם משך דמי אבטלה ובין אם לאו

- תרומה - אדם התורם למוסד או עמותה שיש להם אישור לפי סעיף 46 וסכום התרומה עולה על 360 שקלים לשנה

- עולים חדשים - בעל תעודת עולה חדש זכאי לנקודות זיכוי נוספות במשך 42 חודשים רצופים החל ממועד העלייה לישראל.

- לידה - אם נוסף למשפחה תינוק או תינוקת חדשים, אתם זכאים לנקודות זכות נוספות במס הכנסה. בעיקר אם הארכת את חופשת הלידה ואת משלמת מס

- הפקדות לביטוחי חיים וקופות גמל - אם הופקדו כספים לביטוחי חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל או קרנות השתלמות, במרבית המקרים אפשר ליהנות מהחזר מס בגינם.

- אם ילדך סובל חלילה מנכות/ אלרגיה מסכנת חיים/סכרת נעורים ואו ועדת השמה

- ועוד קרטריונים רבים ומגוונים

מה הסיבות לחשש מהגשת החזר מס לשכירים - מס הכנסה כל כך מפחיד?

אנשים רבים פוחדים או לא מודעים שאפשר לבקש החזר מס לשכירים, רשות המיסים אינה בודקת בעצמה את נושא החזרי המס ולכן חשוב לדרוש את מה שמגיע לנו עפ"י חוק.

- החזרי מס לשכירים - מס הכנסה - חלק מהאנשים אינם מודעים לכל הסעיפים שיכולים להעניק להם נקודות זיכוי - ישנם עשרות סעיפים שונים וכמעט בוודאות אתם זכאים להחזר.

- החזרי מס לשכירים - רשות המיסים – יש אנשים החושבים שהסכומים שיוחזרו להם אינם גבוהים ולכן אין זה שווה את כל הטרחה, אך מכיוון שאפשר לבקש את ההחזרים עד שש שנים אחורה – הסכומים המתקבלים יכולים להתבטא באלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים (תלוי, כמובן בגובה ההכנסות).

- החזרי מס לשכירים - רשות המסים – חוסר ידע בנושאי מיסוי ופחד מבירוקרטיה מרתיעים את מרבית האנשים – חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום תאפשר לכם להוריד את המעמסה הנפשית הזו מכם.

 

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף על רשות המיסים החזר מס לשכירים, ולקבל את כל הפרטים לקבלת תמונה מלאה והאפשרויות העומדות בפניכם נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 03-726-4020 או צרו קשר כאן.

0723385100
whatsapp-button