נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזר מס לעובדים בחו"ל

ישראלים רבים מוצאים עצמם באמצע חייהם נאלצים לנסוע לשהות בחוץ לארץ מטעמים שונים כגון: מגורים עם הבן זוג, עבודה, משפחה, לימודים ועוד. לעיתים מדובר ביוזמה אישי ולעיתים בשליחות שהיא דרך העבודה.

גם כשכול אזרחי ישראלי החליט לעבור לחיות מעבר לים יש זכויות וחובות של תשלומים שעליו להכיר ולקחת חלק במדינה שלו או בישראל. אך ישנם מיסים ששילמו בעת שהייה בחו"ל והם זכאים לקבל על כך החזר. כול מקרה ייבדק לגופו, לרבות שהייה בחו"ל על בסיס עבודה. לכן כשחוזרים לארץ מומלץ לבצע בדיקת זכאות להחזר מס, אודות מיסים ששולמו בזמן השהייה בחו"ל.

עובדים בחול

החזרי מס בזמן שהייה בחו"ל

בימינו המציאות מוכיחה שיש ישראלים רבים שעובדים בחברות מסוימות ונאלצים לנסוע בשליחות מהעבודה שלהם לתקופה של עבודה בחו"ל, אם זה מטעם המעסיק או החברה בה הם עובדים. רוב העובדים שהם עדיין בגדר אזרחי ישראל, גם בזמן השהייה בחו"ל, ישלמו מיסים רבים בישראל, לעיתים באמצעות הוראות קבע כמו שהיו רגילים לעשות זאת ולעיתים באופן יזום לגמרי.

חישוב של החזר מס בחו"ל

הרבה פעמים קורה מצב שההחזר נגזר מהחישוב השנתי שהוא גבוה ושהוא לא מתחשב בכלל בעת השהייה של העובד בחו"ל. בנוסף, יוצא גם ישראלים אחרים שעובדים בחוץ לארץ חוזרים לארץ ומגלים שקיים להם חוב על מס כלשהו כתוצאה מכך של שילמו בעת שהותם במדיה אחרת. אך לא פעם יוצא שלאחר בדיקת זכאות להחזר מס, הם מגלים שקיימת להם זכאות עבור החזר מס בחו"ל, ואת כול זה בודקים בצורה מוסדרת ברשויות המס במחלקת החזר מס לשכירים.

חובות וזכויות במס הכנסה לשוהה בחו"ל

העתקת חיים לתקופה ממושכת בחו"ל, כשזה מתבצע במסגרת עבודה יכולה להטעות אנשים רבים בכול הנוגע למס הכנסה, לדוג', עובד שעובד בחברת הייטק יידרש על ידי החברה שלו לעבור למשך שלוש שנים לגור בחו"ל, והא יגלה לפתע שגם במקרה זה הוא עדיין נחשב לתושב ישראל ועדיין מחויב לשלם מס הכנסה, וזאת גם על ידי דיווח של על כל ההכנסות שלו בחוץ לארץ. משמע, שכול אדם שלא נותק מהסטטוס של תושב לפי חוקי התושבות, הוא עדיין יהיה חייב במס בישראל על כול ההכנסות שהרוויח בחו"ל.

אך במידה ושילם מס במדינה הזרה, יהיו מקרים שיתחשבו בזה, והמס הזה יוכר כזיכוי החזר מס לעובדים בחו"ל, נגד המס הישראלי ואפילו קיימים מצבים שהבקשה לביטול קנס מס הכנסה אף תבוטל.

 

לחץ כאן לבדוק את זכאותך להחזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס מקוון בלחיצת כפתור

0723385100
whatsapp-button