נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

להיות הורה לילד עם צרכים מיוחדים זה אומר להתמודד עם לא מעט אתגרים... זה מתחיל עם לראות את הילד סובל מה שכל הורה היה מתקשה לראות, זה אומר קשיים מנטאליים, זה אומר לא מעט קשיים פיזיים בהתאם למגבלות וזה אומר קשיים כלכליים במקרים רבים.

הקושי האחרון הוא קושי שיכול לנבוע מהצורך בטיפולים רפואיים, מהצורך לאפשר לילד להיות במוסד חינוכי המתאים לו או מוסד רפואי בהתאם לצרכים, לרכוש אמצעי עזר שונים ועוד הוצאות מרובות אחרות שאין להורים שלא סובלים ממוגבלויות. מדינת ישראל מכירה בכך ומאפשרת קבלת החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים במידה ולא נוצלו נקודות הזיכוי.

ילדים עם צרכים מיוחדים

לא רק עלייה בהוצאות אלא גם ירידה בהכנסות

גידול ילד עם צרכים מיוחדים גורר אם כן לא מעט הוצאות שהורה לילד רגיל לא מתמודד עימם, אך לא רק עלייה בהוצאות אלא גם ירידה בהכנסות. הורים רבים לילדים עם צרכים מיוחדים נדרשים להסיע את ילדם המוגבל ממקום למקום, הדורש מהם לעיתים לצאת מוקדם מהעבודה, והם נדרשים לעיתים לוותר על שעות עבודה מרובות בשביל לטפל בילד. רשויות המס מכירות בבעיות מסוג זה, ולכן כל אלו דורשים פיצוי כלשהוא מעבר לאחוזי נכות שביטוח לאומי אמון עליהם. בנוסף יש גם נקודות זיכוי במס אותן ניתן לנצל. מוגבלות כזו יכולה גם לתת 2 נקודות זיכוי במס היכולה להיתרגם כבתור הטבה של מאות שקלים בחודש.

הקריטריונים לקבלת נקודות זיכוי במס עבור ילדים עם צרכים מיוחדים

לא כל מגבלה אם כן מאפשרת קבלת נקודות זיכוי במס והילדים המוגדרים כנטולי יכולת הינם:

• ילדים אילמים או חרשים.
• ילדים שסובלים משיתוק. ישנן מס הכנסה נקודות זיכוי בגין ילד נכה.
• ילדים שאובחנו כסובלים מפיגור שכלי.
• ילדים שחולים במחלה קשה אשר דורשת טיפול אינטנסיבי ומצריכה מההורים שהייה מרובה לצד ילדם, מחלות כמו סרטן, מחלות קשות של דרכי העיכול ואחרות.
• ילדים שמרותקים למיטתם באופן קבוע.
• ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז חמורות כמו גם ADHD אשר לומדים או הופנו ללימודים בחינוך מיוחד. יש לציין שישנם מקרים בהם ההפרעות כל כלך קשות עד שביטוח לאומי מכיר בהם כנכים של ממש ונותן להם אחוזי נכות. כך גם תלמידי תיכון ב"מסלול 07" שהוא מסלול תגבור בלימודים והינו חלופה למוסדות חינוך מיוחד שאין בגילאים הללו.
• ילדים על הרצף האוטיסטי.
• ילדים עם הפרעה התפתחותית חמורה.
• ילדים עם בעיות נפשיות חמורות.

איך מקבלים את נקודות הזכות?

אם אתם הורים לילד עם צרכים מיוחדים שהוזכרו כאן ברשימה או שאתם בטוחים שמגיע לכם נקודות זיכוי על הבעיה של ילדכם אתם צריכים לפנות לפקיד השומה הקרוב לאזור מגוריכם ולהגיש לו את הטפסים הרלוונטיים. אתם צריכים להגיש את טופס הבקשה כמו גם את טופס 116א' ובמקרה שמדובר על בעיה רפואית גם את טופס 127 שהינו טופס שממולא על ידי רופא מומחה.

מעוניינים לבדוק את זכאותכם להחזרי מס או נקודות זיכוי? לחצו כאן לבדיקת זכאות מהירה

נציג מטפל בבקשה להחזר מס

0723385100
whatsapp-button