נתיבים פיננסיים – החזרי מס

החזרי מס והלוואות לעסקים קטנים – מקורות כספיים לעסק

בעלי עסקים קטנים יודעים שחלק עיקרי וחשוב להצלחת העסק הוא ניהול כספי נכון.ברגע שמדובר על עסק, אין דבר חשוב יותר מהתנהלות פיננסית נכונה. כמובן שנושא השיווק, תכנית עסקית שבנויה בצורה נכונה, מוצרים ושירות איכותי, הם דברים חשובים מאוד, אך דווקא הנושא הפיננסי יכול להביא את העסק לקריסה מוחלטת.

לדוגמה, בכל עסק יש הוצאות והכנסות ואם ההוצאות משמעותית גדולות יותר מההכנסות, הדבר מצביע על כך שהעסק שלכם לא רווחי מספיק והסיכוי לפשיטת רגל וסגירת העסק גדל.

נתיבים פיננסיים החזרי מס

הלוואות לעסקים קטנים

כמו שכבר ציינו מקודם, רוב האנשים חושבים כי ההכנסות בחברה, הן המקור הכספי היחיד. עם זאת, חשוב להבין כי ישנן מקורות כספיים אחרים לעסק ויש פתרונות נוספים במקרים בהם אין לכם לקוחות בעסק.למרבה הצער, גם בעסק, כמו בכל דבר, יש עליות וירידות וכמעט כל יזם ובעל עסק יודע מה זה "זמנים קשים" בהם אין לקוחות חדשים בחברה. מדובר על מצב שצריך לעבור אותו, לעשות בדק בית ולהבין מהיכן נובעת הבעיה. לא כל העסקים עוברים תקופות אלו בשלום בגלל בעיות כספיות.

במקרה זה, הלוואה מהירה יכולה לעזור לכם ולהציל את העסק מקריסה. לפי הסטטיסטיקה, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לבקשת הלוואה, הינה לצורך ההשקעה בעסק.

הנה כמה מסוגי ההלוואות קיימות:

הלוואות לעסק בבנק

אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר לקבל הלוואה, היא לגשת לסניף הבנק שאתם שייכים אליו. עם זאת, לא תמיד מדובר על ההחלטה הנבונה ביותר עקב התנאים המוצעים כיום בבנקים.

הלוואה חוץ בנקאית

אפשרות נוספת לקבל הלוואה מהירה, הינה לגשת לחברה פרטית העוסקת במתן הלוואות. אחוז הריבית בחברות אלו הינו נמוך ותהליך לקבלת הכסף הינו קצר.

החזרי מס

בנוסף להלוואות, מקור כספי נוסף לעסק שלכם יכול להגיע מהחזרי מס. כל בעל עסק יודע שעליו לשלם מקדמות למס הכנסה בסכום שנקבע לו מראש. לעתים קרובות, בעלי העסקים משלמים אחוז מס הכנסה גבוה מדי ומגיע להם החזר מס. כמובן שברוב המקרים, מס הכנסה לא יצלצלו אליכם לסלולרי ויודיעו כי הם חייבים לכם כסף.

על מנת לקבל החזר מס, עליכם לבצע את התהליך באופן יזום ולברר האם שילמתם למס הכנסה יותר כסף ממה שצריך (שברוב המקרים זהו המצב). מומלץ להתייעץ עם חברת נתיבים פיננסים המתמחים בתחום החזרי מס לשכירים ולעצמאיים. מדובר על תהליך קצת מורכב שדורש התערבות של גורם חיצוני המתמחה בתחום החזרי המס.

לסיכום,כמו שאתם רואים, קיימים עוד מקורות כספיים לעסק מלבד ההכנסות, אז בדקו האם המגיע לכם החזר מס ובצעו סקר שוק של תנאי קבלת הלוואות בחברות שונות.

0723385100
whatsapp-button