נתיבים פיננסיים – החזרי מס

הוצאה לפועל – מה זה בעצם

הוצאה לפועל, או בשם המקוצר הוצל"פ, היא הליך שבעזרתו יכול בדרך כלל אדם לממש פסק דין שניתן לטובתו על ידי בית משפט. אדם זכאי לקבל מתוקף דין, מפסיקה של בית משפט, סכום כסף או מעוניין לבצע מימוש של פסק דין לטובתו יכול לבצע זאת באמצעות גוף ממשלתי שנקרא הוצאה לפועל. הוצאה לפועל היא גוף שהוקם בשנת 1967 ואז הוגדרו גם מהם החוקים והתקנות של הוצל”פ. הליך הוצאה לפועל הוא הליך לא נעים לשני הצדדים.

מהי הוצאה לפועל?

הוצל"פ הוא הליך שמטרתו המרכזית היא להביא לפירעון חובות, אך גם לחייב יש מספר פעולות הגנה העומדות לרשותו בכדי למנוע פגיעה מוגזמת בו ובמשפחתו. כל יום נתקלים בהרבה ובמגוון מקרים של הוצל”פ. מקרים כמו המחאה, שטר חוב או שטר משכנתא הרשום שלא מצליחים לפרוע אותו, או במקרה של בפסק דין המזכה לקבל פיצוי כספי כלשהו במקרים כגו אלה שמגיע כסף על פי חוק ולא מקבלים אותו, ניתן לפנות להוצאה לפועל. כחלק מביצוע ההוצאה לפועל, מקבל האדם החייב דרישה לתשלום. אם לא שילם, הגוף הממשלתי זכאי לעקל את רכושו של החייב, כולל כסף מחשבון בנק שלו. ההוצאה לפועל יכולה להתבצע בהעברת זכויות על נכס, מהאדם החייב לאדם הזוכה.

הוצאה לפועל

כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין או יועץ מס

כמו בכל הליך משפטי מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין או יועץ מס המתמחה בתהליכי הוצאה לפועל. גם לחייב וגם לזוכה, עורך דין המומחה בנושא הוצאה לפועל יכול לייעץ ולסיים את ההליך בצורה המהירה והטובה ביותר. עורך דין יוכל לנהל את ההליך בצורה היעילה ביותר ולמזער נזקיםהוצאה לפועל הוא הליך שמטרתו המרכזית היא להביא לפירעון חובות, אך גם לחייב יש מספר פעולות הגנה העומדות לרשותו בכדי למנוע פגיעה מוגזמת בו ובמשפחתו.

איחוד תיקים

כאשר אדם עומד הוא מול מספר נושים, הוא יכול להגיש בקשה של איחוד תיקים בלשכת ההוצאה לפועל אשר בה נפתחו מרבית התיקים נגדו. מטרת פעולת איחוד תיקים היא להקל על מצוקתו של מי שחייב ולאפשר לו לשלם לכל נושיו לפי תוכנית תשלומים שתקבע על פי יכולתו לשלם, אם למרות איחוד תיקים וההתחייבות לשלם, החייב לא עומד בתשלומים, ההוצאה לפועל רשאית להורות על נקיטה הליכים נגדו לרבות מאסר ובמצב כזה איחוד תיקים לרוב מבוטל.

0723385100
whatsapp-button