נתיבים פיננסיים – החזרי מס

הוצאה לפועל – כיצד לפעול

אחת הבעיות שאף אחד מאיתנו לא חסין ממנה היא בעיית החובות. ישנם אנשים שצוברים חובות במודע, וישנם כאלה שצוברים חובות כבדים בגלל נסיבות מצערות. חשוב לדעת כיצד להתנהל במצב זה ואיך עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל יכול לעזור.

חוק ההוצאה לפועל בא להגן גם על בעלי החוב, וגם על החייבים. לגבי בעל החוב הכל ברור. לכל אדם שמורה הזכות לקבל את כספו. יחד עם זה החוק מגן גם על החייב. הסיבה לכך היא לא לדרדר את מצבו של החייב מתחת לרמה מסוימת, על מנת שלא יהפוך לנטל על החברה. כמובן שיש כאן ניגוד אינטרסים – גם אם זה חובות לבנקים וגם אם זה לגורם פרטי, בעל החוב רוצה לקבל את כספו, ומהר ככל האפשר, והחייב רוצה להחזיר כמה שהוא יכול, או לפעמים לא להחזיר כלל.

מה מומלץ לבעל חוב לעשות

גם לבעל החוב, וגם לחייב מומלץ מאוד להיעזר בשרותיו של עורך דין או מומחה בדיני הוצאה לפועל. בעל החוב מעוניין לנהל את התהליך בצורה נכונה, ולקבל את חובו מהר כלל האפשר. עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל המייצג אותו ידאג לשלוח מכתב התראה לחייב, על מנת לנסות ולסגור את הפרשה מחוץ למשרד ההוצאה לפועל. במקרה והדבר לא יתאפשר, ידאג העורך דין לפתוח תיק הוצאה לפועל, ולבצע חקירה כלכלית אודות החייב, על מנת שהחייב לא יתחמק מתשלום החוב.

גם לחייב מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני הוצאות לפועל על מנת להגן על האינטרסים שלו. העורך דין או היועץ מס של החייב יכול לנסות ולגבש הסדר עם תשלומים נוחים, או מחיקת חלק מהחוב כנגד הפירעון המיידי של הסכום הנותר. במקרה ויפתח תיק בהוצאה לפועל, ידאג גם העורך דין לעשות חקירה כלכלית של החייב, להוכיח שהוא באמת מוגבל באמצעים, ולפעול להקטנת התשלומים החודשיים של החוב. לעיתים קרובות כאשר מדובר בחובות לחברות גדולות, או גופים ציבוריים, העורך דין יכול להגיע להסדר נוח מול הגופים הללו.

אופן כללי, ניתן להגיד שכאשר מגיעים להוצאה לפועל, סימן שבעל החוב מתקשה לגבות את החוב מהחייב. רוב המקרים כאן מסתיימים בפשרות. הסיבה לכך, היא שכל אחד מהצדדים יכול להערים קשיים רבים על הצד השני. בסופו של דבר בעל החוב מעוניין לקבל את כספו, או לפחות חלק מהכסף, וחייב מעוניין לסיים את הפרשה, אך לא להגיע לפת לחם.

0723385100
whatsapp-button