נתיבים פיננסיים – החזרי מס

דגשים לבירור זכויות פיננסיות, נקודות זיכוי ובקשה להלוואה

כסף הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בימינו, וההשפעה שלו על איכות החיים של כמעט כל אחד ואחת מאיתנו גבוהה. בנוסף אנחנו חיים בעידן שמתמרץ אותנו לשאוף כל הזמן לרמת חיים גבוהה יותר ובפרט לרכוש עוד מוצרים ושירותים, ולשם כך באופן טבעי אנחנו זקוקים לכסף, ועוד יותר מאשר לכסף להתנהלות פיננסית חכמה שממצה את האפשרויות העומדות בפנינו.

התנהלות פיננסית מושכלת כוללת מרכיבים רבים, וביניהם מיצוי הזכויות שלנו מבחינת מס הכנסה, בדיקת האפשרויות של הלוואה לכל מטרה תוך השוואה מקיפה של כל האופציות, מחשבה מעמיקה לפני כל רכישה ובאופן כללי תשומת לב רבה לכל מרכיב בחיים הכלכליים.

 

באילו מקרים כדאי לברר זכאות להחזרי מס?

אף אחד לא אוהב להפריש חלק מהכנסותיו לטובת מס הכנסה, אבל כולנו מבינים שאין ברירה ושזו הדרך הנכונה ובעצם היחידה שבה יכולה להתנהל המדינה, כלומר החיים המודרניים. מצד שני, אין שום סיבה לשלם סכומים גבוהים יתר על המידה ושלא לצורך לרשויות המס - ולמרות זאת מפתיע, ואולי לא מפתיע, לגלות שרבים מאיתנו מעבירים למס הכנסה הרבה יותר כסף מכפי שאנחנו מחויבים לעשות ובהתאם זכאים להחזרים, ואפילו משמעותיים.

חשוב להבהיר: מבחינת החוק והאופן שבו מתנהלות רשויות המס, האחריות על בדיקה מעמיקה של הסכומים המשולמים היא אך ורק עלינו האזרחים. לא בדקנו ושילמנו יתר על המידה - אין לנו אל מי לבוא בטענות אלא רק לעצמנו. עוד כדאי לקחת בחשבון שאמנם ניתן לתבוע החזרי מס גם רטרואקטיבית, אבל רק על 6 השנים האחרונות.

סיבה טובה נוספת לעשות כל מה שאפשר כדי להימנע מתשלום יתר, או לקבל החזרים על מה שכבר שילמנו שלא לצורך, היא העובדה שלא תמיד יש לנו מספיק כסף פנוי כדי לשלם למס הכנסה ולעתים אנחנו אפילו מחפשים הלוואה לכל מטרה רק כדי שלא לעבור על החוק - הלוואה שמן הסתם יש לה עלות בלתי מבוטלת.

בפרט חשופים לסכנה של תשלום מס ביתר מי שעובדים במספר מקומות עבודה ולא ביצעו תיאום מס, גמלאים שמקבלים גם משכורת בנוסף לפנסיה, נשים שילדו ובפרט אם הן נהנו מחופשת לידה ממושכת יחסית (וגם אבות טריים), מי שפוטר או התפטר מהעבודה וגם עובדים שמפרישים משכרם לביטוחים פנסיוניים באופן עצמאי זכאים במקרים רבים להחזר מס.

לבדיקת זכאות מהירה להחזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס וזכויות פיננסיות

 

איך לא לשלם מסים רבים מדי

בנוסף לכל המקרים הנ"ל מומלץ לכל אחד ולכל אחת לברר את זכויותיו הפיננסיות ולוודא שההתנהלות מול מס הכנסה אינה מקפחת אותו.

המפתח להימנעות מתשלום סכומים גבוהים מדי ולקבלת החזרים בעבור טעויות העבר הוא פנייה לאנשי מקצוע מיומנים שבקיאים בכל החוקים והתקנות וידעו לעזור לכם למצות את זכויותיכם - בדיוק כפי שכשאתם זקוקים לכסף, ייעוץ חינם לקבלת הלוואה לכל מטרה יעזור לכם למצוא את זו המשתלמת ביותר.

 

0723385100
whatsapp-button