נתיבים פיננסיים – החזרי מס

איך מחושב מס הכנסה

מס הכנסה הוא הבסיס המרכזי לכלכלה של כל מדינה והוא גורס כי אנשים צריכים להפריש חלק מסוים ממשכורת הברוטו שלהם לטובת הרשויות. לא מדובר באחוז קבוע והסיבה לכך היא לא לפגוע בשכבות החדשות ולקחת מעט יותר מהשכבות החזקות יותר על מנת לגרום לאיזון. מס הכנסה הוא זה שאמור לאפשר לרשויות העירוניות והארציות לבנות ולתחזק תשתיות, לטפל בנושאים כמו ביטחון, תחבורה, חינוך ועוד. כל אחד, בין אם הוא בעל עסק, עובד שכיר או עצמאי, צריך לדעת איך מחושב מס הכנסה על מנת לדעת מה היא משכורת הנטו שלו. בדיקת חוב למס הכנסה ניתן לעשות בעזרתנו לפני הגשת בקשה להחזר מס.

דיווח למס הכנסה

הורדת מס הכנסה ממשכורת היא כמובן מחויבת על פי חוק ואדם אשר מעלים מס או אינו משלם את חובותיו, נחשב כגנב בעיני המדינה. למעשה, אותם אנשים למעשה גוזלים כסף מהזולת, ואנו רואים לא מעט דוגמאות של אנשים מוכרים שהעלימו מס וישבו תקופות ממושכות בכלא. חישוב מס הכנסה הוא די פשוט לאנשים בעלי הכנסה אחת, ומורכב יותר עבור אנשים עם מספר מוקדי הכנסה, אך הבסיס הוא דומה. אנשים המרוויחים שכר מינימום, שהוא כ-75 אלף שקלים בשנה, ישלמו עשרה אחוז של מס הכנסה, אנשים אשר מרוויחים מעל שכר המינימום ועד כ-9,000 שקלים בחודש, ישלמו 14 אחוז מס הכנסה ומרבית האנשים בישראל, שמרוויחים בין 9,000 שקלים בחודש ועד 14,000 שקלים, ישלמו 20 אחוזי מס הכנסה.

למען הזכות

מדרגות המס מתקדמות פחות או יותר על אותו גרף ובסופן, כל מי שמרוויח מעל ל-54 אלף שקלים צריך לשלם 50 אחוז מס הכנסה מדי חודש. מס הכנסה כן נותן הקלות בדמות נקודות זכות, שמגיעות עם הולדת ילדים ושינויים נוספים במצב המשפחתי כמו חתונה או התאלמנות, אך עם זאת, עדיין מדובר בנטל לא קטן שכולנו צריכים להתמודד איתו למען הזכות לחיות במדינה דמוקרטית.

0723385100
whatsapp-button