נתיבים פיננסיים – החזרי מס

איך מגישים בקשה להחזר מס הכנסה

איך להגיש בקשה להחזר מס

בין אם אתה שכיר או עצמאי, במידה וגבו ממך מס גבוה מהנדרש זכותך לקבל החזר עד לשש שנים אחורה. את התהליך מול רשויות המס ניתן לבצע לבד וכן בעזרת חברות המתמחות בתחום כמו נתיבים פיננסים. בשורות הבאות נסביר איך להגיש החזר מס ומה המשמעויות שלה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

האם באמת מגיע לי?

עוד לפני הפנייה אל רשות המיסים עם כל הטפסים והאישורים הנדרשים, שאותם נתאר בהמשך, צריך להבין האם באמת מגיע לך החזר. לשם כך, ניתן להיעזר במחשבונים שונים הקיימים ברשת, ואפילו רשות המיסים מאפשרת לבצע בדיקה כזו אונליין. יחד עם זאת, המציאות מראה שמחשבונים אלו אינם בהכרח מדויקים, כך שאדם שבפועל מגיע לו החזר בסכום מסוים מקבל תשובה שלילית, או תשובה לגבי סכום נמוך מהמגיע – מה שמפחית את המוטיבציה להיכנס להליך הבירוקרטי. אכן, גם הסימולטור של מס הכנסה נוטה לספק תשובות שליליות אף לאנשים שמגיע להם החזר. לכן, לפני שמבצעים הגשת בקשה להחזר מס לשכירים, כדאי מאוד להסתייע בצוות המומחים שלנו שיודע לבצע את החישובים נאמנה, באופן מדויק, ועם האינטרסים שלכם בראש מעיניו. בניגוד לגורמים אחרים, אנו איננו אדישים לזכותכם לקבל את הכספים, ובוודאי שאין לנו אינטרס הפוך לשמור את הכסף בקופה, אלא האינטרס שלנו זהה לחלוטין לשלכם – שתקבלו כמה שיותר כסף המגיע לכם כחוק.

איך מגישים בקשה להחזר מס הכנסה

ואיך מגישים את הבקשה

אז איך מגישים בקשה להחזר מס לשכירים? כאמור, את ההליכים ניתן לבצע לבד או עם חברתנו באמצעות ייפוי כוח. יש לציין כי הגשת החזר מס לשכירים לא ניתן לבצע און ליין אלא רק דרך הגעה למשרד השומה, אולם ייפוי הכוח מטעמכם יאפשר לנו לבצע את כל הפעולות הנדרשות. את הבקשה יש להגיש למשרדי השומה המטפלים בתיק שלכם, כאשר אליה מצורפים כל האישורים והטפסים הרלוונטיים לזכאותכם, בין אם מדובר בטפסים הקשורים למצבכם המשפחתי, טפסים מהביטוח הלאומי, אישורים רפואיים, טפסי 106. יש להדגיש כי ללא אישורים רלוונטיים, לא יתחשבו באותם טיעונים שבגינם מגיע לכם החזר – אפילו אם הם נכונים. המומחים שלנו יאספו עבורכם את כל האישורים ויחסכו לכם הרבה טלפונים והתרוצצות.

למעשה, יש סיבות רבות שבגינן אנשים מבקשים את ההחזר, למשל עקב קבלת דמי אבטחה, שינויים בחיים האישיים כגון גירושין או נישואין, חיילים משוחררים, מגורים ביישובי עדיפות לאומית, אי עבודה בשנת המס במשך חודש אחד לפחות, קבלת דמי לידה, החזר מס למחוסר עבודה, ועוד. כאמור, עבור כל סעיף כזה יש להמציא את האישורים הרלוונטיים, וכל זאת עד לתקופה של 6 שנים לאחור.

 

כיצד מקבלים את הכסף?

אם אתם מתעניינים איך מגישים בקשה להחזר מס הכנסה, בוודאי גם חשוב לכם לדעת כיצד תקבלו את הכסף. ובכן, במידה ואתם שכירים ונמצאתם זכאים להחזר, תקבלו את הכסף בתוך 12 חודשים מהיום שבו בוצעה השומה אחרי שהגשתם את הבקשה, או כעבור 24 חודשים מהיום שבו המס שולם. אם הייתם חייבים בהגשת דו"ח, אתם אמורים לקבל את ההחזר בתוך 3 חודשים מהיום שבו הדו"ח התקבל ברשות מיסים, או בסוף יולי שאחרי שנת המס שלגביה הגשתם את הדו"ח. יש לציין כי לסכומים המגיעים לכם מצטרפים הפרשי הצמדה וריבית של 4% לשנה, כך שכספים שנגבו בגביית יתר לפני מספר שנים בהחלט גדלו במשך התקופה.

רוצים לדעת עוד לגבי איך מגישים החזר מס? שואלים איך מגישים החזרי מס באופן עצמאי? מעוניינים לקבל את הסיוע שלנו? הנכם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון 03-726-4020.

 

0723385100
whatsapp-button