נתיבים פיננסיים – החזרי מס

איך לקבל החזרים ממס הכנסה ואילו החזרים קיימים

במדינת ישראל כמו במדינות רבות אחרות בעולם ישנו מס על כל רווח שהוא ואת המס הזה כל שכיר או עצמאי צריכים לשלם. מס הכנסה מחושב באופן שנתי והוא מחולק על פני חודשים כשבכל שנה מתבצעת הערכה מה תהיה הכנסתו של אדם ועל פיה גובים את המס בכל חודש מה שאומר שיש מצבים בהם יש שינויים במהלך השנה ובמקרים רבים אנשים משלמים יותר מידי מס ומגיע להם החזרים ממס הכנסה. בשביל להבין מהם החזרי מס הכנסה כדאי קודם להבין מהן נקודות זיכוי במס.

קצת על נקודות זיכוי

המדינה מנסה להקל את נטל המס מאזרחיה על ידי מתן הקלות שונות בהתאם לפרמטרים שונים. יש נקודות זיכוי על מצב בריאותי, יש נקודות זיכוי על מצב משפחתי, יש נקודות זיכוי על מספר ילדים, על אזור מגורים, על השכלה ועל דברים רבים אחרים. בגלל שמס ההכנסה הינו שנתי ובמהלך השנה עשויים להיות שינויים, כך לדוגמא אדם שהתגרש באמצע השנה והתחיל לשלם מזונות, יש לו נקודות זיכוי ואם הוא לא דיווח על שינוי הסטטוס שלו והמשיך לשלם מס כרגיל הוא יכול בסוף השנה להגיש בקשה להחזרים. דוגמא נוספת לאפשרות לקבל החזרי מס היא שינוי מדרגת מס, ישנן מדרגות מס בהתאם להשתכרות ואדם שעבר ממקום עבודה אחד לאחר ומשכורתו ירדה, יכול להיות שהוא יהיה במדרגת מס אחרת מה שאומר שהוא צריך לקבל החזרי מס הכנסה.

איך מקבלים החזרי מס הכנסה?

כפי שציינו יש מצבים שונים בהם ניתן לבקש החזרי מס הכנסה ובדיקה פשוטה יכולה להפתיע (כך לדוגמא הורים לילד עם הפרעות קשב וריכוז יכולים לקבל נקודות זיכוי) אז איך לקבל החזרים ממס הכנסה? הדבר הראשון שצריך הוא לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים שנוגעים לשכר ולא לשכוח את אלו שנוגעים לבקשה עצמה. כך לדוגמא אם קיבלתם תואר אקדמאי ובגינו אתם מבקשים החזרים, אתם צריכים כמובן להוציא אישור שלו. אחרי שיש לכם את כל האישורים אתם נכנסים לרשת ומורידים את הטפסים הרלוונטיים, ממלאים אותם במלואם ומחכים.

אליה וקוץ בה...

יש דבר אחד חשוב שלא רבים יודעים. בקשת החזרי מס יכולה לעבוד גם הפוך מה שאומר שיכול להיות שאתם חייבים למס הכנסה מסיבות שונות ועד שלא "תעירו" אותם לא תצטרכו לשלם אבל ברגע שתבקשו את ההחזרים יכול מאוד להיות שתהיו חייבים להחזיר. אז מה הפתרון? לעשות את זה באמצעות איש מקצוע, לפנות ליועץ מס או רואה חשבון שיעשה קודם כל בדיקה מקיפה האם מגיע החזר או שלא. אם כן, הוא אומנם יקבל אחוזים אך אתם לא תצטרכו לעשות שום דבר ואם לא, הוא לא יגיש בקשה ואתם תחסכו לעצמכם עוגמת נפש שהיתה עלולה להיות לכם.

 

לחצו כאן לבדיקת החזר מס

בדיקת זכאות להחזר מס מקוון בלחיצת כפתור

0723385100
whatsapp-button