נתיבים פיננסיים – החזרי מס

איך בודקים החזר מס

איך בודקים החזר מס הכנסה

מס הכנסה הוא מס המחושב על בסיס שנתי, אך נגבה מאיתנו מדי חודש כמקדמות. על פי השכר החודשי, או במקרה של עצמאים על פי הרווח הנקי החודשי, מחושב למעשה השכר השנתי ובהתאם לכך נקבע שיעור המס שחל עלינו ועל פיו מחושב המס החודשי. שיטה זו מבטיחה למדינה תזרים של הכנסות ממיסים לאורך השנה כולה, אך במקרים רבים היא יוצרת פערים, לעיתים משמעותיים, בין המס ששילמנו ובין המס שהיינו אמורים לשלם. במקרה ששילמתם מעט מדי מס, מס הכנסה ידאג לדרוש מכם את היתרה. במקרה ששילמתם יותר מדי מס, אתם תצטרכו לבצע בדיקת החזר מס ולדרוש את מה שמגיע לכם. אז איך בודקים החזר מס הכנסה והאם אתם יכולים לבצע בדיקת החזרי מס באופן עצמאי? על כך בשורות הבאות.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מתי נכון לבצע בדיקת החזר מס הכנסה?

לפני שנסביר איך בודקים החזרי מס או איך בודקים זכאות להחזר מס, נסביר תחילה מה גורם לפערים במס הנגבה מול המס הנדרש. מרבית המקרים בהם קיים מס שנגבה בעודף הם מקרים בהם חל שינוי מסוים במצבו האישי או התעסוקתי של האזרח במהלך שנה מסוימת. כך למשל, אם התגרשתם במהלך שנת עבודה כלשהי ואתם משלמים מזונות או הופכים להורים חד הוריים, הרי שמגיעות לכם הטבות מס. אם ההטבות האלה לא חושבו על ידי רואה החשבון או המעסיק שלכם, הרי שנגבה מכם מס עודף לאורך השנה כולה וכנראה גם לאורך השנים העוקבות. פיטורין או התפטרות, שינויים ברמת ההשתכרות, שינויים במצב האישי וכן הלאה – כל אלה מהווים בסיס לעריכת בדיקת החזר מס מהמדינה.

איך בודקים החזר מס

איך בודקים החזר מס?

ובכן, מרגע שזיהיתם אפשרות ששילמתם לאורך השנים מס עודף, תוכלו למלא שאלון לבדיקת זכאות להחזרי מס או לבצע בדיקת החזר מס באינטרנט באמצעות מחשבונים מקוונים. במסגרת בדיקת החזרי מס הכנסה, נבדקת תחילה הזכאות שלכם להחזרים כאלה ולאחר מכן מחושב גם גובה ההחזר הנדרש. בכל מקרה של בדיקת החזר מס רשות המיסים היא שתקבע לבסוף האם מגיע לכם החזר ומהו גובה ההחזר שמגיע לכם. את התהליך הזה תוכלו לבצע באופן עצמאי רק בכדי לדעת האם קיים סיכוי שמגיעים לכם החזרי מס. יחד עם זאת, מרגע שאתם מבינים שישנה אפשרות כזאת, אתם בהחלט רוצים לפנות לגופים פיננסיים, החל מרואה החשבון שלכם אם הוא מתעסק בנושא של מס הכנסה בדיקת החזר מס וכלה בגופים פיננסיים שזוהי התמחותם. התהליך הוא בדרך כלל קצר ומהיר, תידרשו להגיש מסמכים שמעידים על טענותיכם ובצירוף טופס בקשה ייעודי, תוגש הבקשה שלכם לקבלת החזרי מס.

נתיבים פיננסים היא חברה פיננסית המספקת מגוון רחב של שירותים בתחום המיסוי, החשבונאות והפיננסים ובכלל זה מתמחה בכל הנושא של בדיקת החזרי מס והגשת בקשות לקבלת החזרים מהמדינה, הן עבור עצמאים והן עבור שכירים. בנתיבים פיננסים תעברו תהליך מסודר של בדיקת זכאות אונליין, איסוף מסמכים, בדיקת התיק מול הרשויות והעברת ההחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם. לביצוע בדיקת זכאות מהירה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-726-4020.

0723385100
whatsapp-button